A A A

Sony Alfa6000 - nastepca NEX-6

12 lutego 2014, 15:00
W kwietniu na rynku pojawi się bezlusterkowiec Alfa6000. Ma on być następcą modelu NEX-6.
 Sony Alfa6000 - nastepca NEX-6

Producent zapewnia, że cyfrówka wyróżnia się najszybszym wśród aparatów z wymiennymi obiektywami działaniem systemu AF. Najnowszy bezlusterkowiec Sony wyposażony został w 24,3-megapikselowy przetwornik obrazu Exmor APS HD CMOS oraz w procesor obrazu Bionz X. Autofokus ma ustawiać ostrość w czasie 0,06 s.

Szybkość jego działania to zasługa opracowanego przez Sony systemu Fast Hybrid AF, w którym umieszczony w płaszczyźnie ogniskowej, 179-polowy czujnik AF oparty na detekcji fazy współpracuje z systemem AF opartym na detekcji kontrastu. Szybkość zdjęć seryjnych sięga natomiast 11 kl./s, a zakres czułości wynosi od 100 do 25600 ISO. Dostępna jet też funkcja nagrywania filmów Full HD.

Aparat posiada wbudowany wizjer OLED Tru-Finder o rozdzielczości 1,44 miliona punktów i powiększeniu 1,07x oraz 3-calowy odchylany ekran LCD. Nie zabrakło również wbudowanej lampy błyskowej.

Alfa6000 obsługuje technologie NFC i Wi-Fi pozwalające na udostępnianie materiału i zdalne sterowanie z urządzeń mobilnych. Możliwa jest też współpraca z serwisem PlayMemories Camera Apps, który pozwala zwiększyć funkcjonalności aparatu przez pobieranie dodatkowych aplikacji.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto