A A A

Wideorejestrator LS500W ma dwie kamery

17 lipca 2017, 08:50
Na rynek wchodzi wideorejestrator LS500W. W jego skład wchodzą dwie kamery: tylna i przednia. Obie nagrywają filmy w jakości 1080p Full HD.
 Wideorejestrator LS500W ma dwie kamery

Wprowadzenie drugiej kamery jest przydatne zwłaszcza w sytuacji, gdy przy cofaniu boimy się, że pod koła naszego auta nagle ktoś wbiegnie. Dodatkowo szeroki kąt widzenia pozwala obu wideorejestratorom uchwycić wiele z tego, co dzieje się z przodu i tyłu samochodu.

LS500W wyposażono w nowy sensor SONY STARVIS CMOS, mający podnieść jakość nagrania. Podzespół ten pozwala na ustawienie ISO do 12 800. Warto wspomnieć, że im wyższy poziom ISO, tym kamera lepiej radzi sobie w trudnych warunkach oświetleniowych. Do tego dochodzi też technologia WDR, wspierająca urządzenie w czasie nagrywania filmów nocą.

Nowa kamera DOD posiada bardzo obiektyw f/1.6, dzięki czemu użytkownik otrzyma dobrej jakości nagranie rejestrowane nawet po zmroku. Z kolei system optyki złożony z sześciu soczewek przekłada się na czysty, niezdeformowany obraz. Efekt można obejrzeć później m.in. na specjalnym, firmowym programie DOD GPS Player V2.0.

Kamera posiada też specjalny tryb parkowania. W przypadku gdy inny, mniej doświadczony lub nieuważny kierowca przy manewrze cofania uderzy w zaparkowany samochód z LS500W na pokładzie, wideorejestrator włączy się po wykryciu ruchu i nagra moment zderzenia.

Wykorzystany w kamerze procesor GPS 10Hz ma nie tylko dostarczyć dokładniejszych danych związanych z trasą i szybkością, jaką porusza się auto, ale także umożliwić analizę pokonywanej drogi. Co więcej, LS500W poinformuje kierowcę, gdy prowadzony przez niego pojazd będzie się zbliżać do fotoradaru.

Domyślnie kamera nagrywa film w trybie pętli, by w ten sposób użytkownik nie musiał co pewien czas robić miejsca na karcie pamięci. Jednak przy zderzeniu z innym obiektem nagrywanie zostaje wstrzymane, a LS500W w ten sposób nie nadpisze chwili, w której doszło do wypadku. Użytkownik może również zachować dowolny fragment filmu na stałe.


Wideorejestrator LS500W kosztuje około 1499 zł.

Cechy produktu:

·         Sensor: SONY STARVIS CMOS

·         Dostępne rozdzielczości: przednia kamera 1920x1080@30fps; tylna kamera 1920x1080@30fps

·         Wyświetlacz: przednia kamera 2.7" 16:9 TFT LCD

·         Format nagranych filmów: MOV

·         Czułość ISO: do 12800

·         Przesłona: przednia kamera f/1.6; tylna kamera f/1.6

·         Szerokość kąta widzenia: przednia kamera 145o; tylna kamera 140o

·         Audio: wbudowany mikrofon i głośnik

·         Bateria: litowa 3.7V 180 mAH

·         Kompatybilny z kartą Micro SDHC/SDXC Class 10 (128 GB)/wymaga karty pamięci Micro SD

·         Wymiary: przednia kamera 112.6 x 61.5 x 33.4 mm; tylna kamera 75.2 x 26 x 38.8 mm

·         Moc wejściowa: 5V/1.5A

·         Temperatura pracy: -20°C~65°C

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Instagramowicze nabrali się na Bali
19 lutego 2020
Użytkowniczka Instagrama nabrała swoich followersów. Sesja zdjęciowa, którą opublikowała, wyglądała jak robiona na Bali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto