A A A

Więcej użytkowników online korzysta z Android niż z Windowsa

5 kwietnia 2017, 12:20
Android w końcu przegonił stacjonarną wersję systemu Windows? To prawda, przynajmniej według badań Statcounter
 Więcej użytkowników online korzysta z Android niż z Windowsa

W marcu bieżącego roku 37,93 proc. wszystkich internautów używało systemu Android do przeglądania sieci, podczas gdy odsetek osób używających do tego celu systemu Windows wyniósł 37,91 proc.. Różnica nie jest duża, wręcz w skali błędu, ale to mimo wszystko  historyczny moment, kiedy mobilny system oparty na Linuksie przegonił niezatapialny okręt, jakim od lat wydawał się być Microsoftu.

Badanie bierze pod uwagę wszystkie systemy, wszystkich firm. Do iOS należało w ubiegłym miesiącu 13,11 proc. ruchu w sieci.

Przypomnijmy raz jeszcze. Opublikowana przez Statcounter statystyka dotyczy użytkowników będących online. Zapewne gdyby zsumować wszystkich użytkowników Windows, nawet tylko korzystających z "Okienek" na własny użytek - Windows nadal byłby na prowadzeniu.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościTMTG ma szefa
9 grudnia 2021
Kongresman Devin G. Nunes, członek komisji ds. wywiadu Izby Reprezentantów, będzie zarządzać firmą Trump Media & Technology Group (TMTG).

Samolot napędzany wodorem
9 grudnia 2021
Opracowano koncepcję samolotu średniej wielkości, którego wodorowe silniki pozwolą pokonać duże dystanse bez lądowania.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto