A A A

1 Nikkor 32 mm f/1,2 - nowy obiektyw do bezlusterkowców Nikona

14 maja 2013, 12:24
1 Nikkor 32 mm f/1,2 - nowy obiektyw do bezlusterkowców Nikona

Firma Nikon wprowadziła na rynek jasny, stałoogniskowy obiektyw 1 Nikkor 32 mm f/1,2 przeznaczony do aparatów systemu Nikon 1. Został on opracowany z myślą o miłośnikach fotografii portretowej.

W nowym obiektywie ogniskowa o długości 32 mm odpowiada klasycznej ogniskowej portretowej około 85 mm w formacie małoobrazkowym. Nikkor 32 mm f/1,2 został wyposażony w nowy układ optyczny składający się z 9 elementów w 7 grupach oraz siedmiolamelkową przysłonę o okrągłym otworze. Zastosowane po raz pierwszy w obiektywie systemowym Nikon 1 szkła z powłoką nanokrystaliczną mają z kolei zmniejszyć występowanie refleksów i efektu flary. Ustawianie ostrości zapewnia specjalnie opracowany cichy silnik falowy (SWM). Ponadto, 1 Nikkor 32 mm f/1,2, jako pierwszy obiektyw systemu Nikon 1, został wyposażony w pierścień manualnego ustawiania ostrości.

1 Nikkor 32 mm f/1,2, zamknięty w wysokiej jakości metalicznej obudowie, oferowany będzie w dwóch wersjach kolorystycznych - srebrnej błyszczącej i czarnej półbłyszczącej. W zestawie z obiektywem dostępna jest osłona przeciwsłoneczna HB-N107 z mocowaniem bagnetowym. Data wprowadzenia szkła do sprzedaży nie została jeszcze potwierdzona.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto