A A A

1 miliard aplikacji z AppStore

24 kwietnia 2009, 10:12
Wczoraj została przekroczona granica 1 miliarda pobrań aplikacji zarówno płatnych, jak i darmowych, ze sklepu internetowego Apple AppStore. Na tę chwilę Steve Jobs i spółka czekali tylko 9 miesięcy.
1 miliard aplikacji z AppStore

Sklep z logo jabłka został otwarty w ubiegłe lato razem z premierą kolejnej generacji iPhone'a 3G. Już w trakcie trzech pierwszych dni sprzedaży telefonu użytkownicy pobrali 10 milionów aplikacji. Co ciekawe, liczba ta rosła w superszybkim tempie. W grudniu licznik wskazywał 300 milionów, a 16 stycznia było to już pół miliarda, za to w marcu do okrągłej sumy brakowało "zaledwie" 200 milionów.

bilion pobrań z appstore

Równie szybko jak popularność aplikacji wzrastała ich dostępna liczba, która jeszcze w listopadzie wynosiła 10 000, a teraz już 25 000. Co ciekawe, Apple ogłosiło konkurs i nagrody dla tego, kto pobierze ową jednomiliardową aplikację. Nagrodami są 10 000-dolarowa karta iTunes, MacBook Pro, Time Capsule i iPod touch.

Źródło: TechCrunch


Paweł Małkowski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto