A A A

1 proc. wszystkich łączy internetowych znajduje się w Polsce

7 lipca 2008, 13:42
1 proc. wszystkich łączy internetowych znajduje się w Polsce

3,627 mln szerokopasmowych łączy internetowych – czyli jeden procent ich światowej liczby – było w Polsce w pierwszym kwartale bieżącego roku, donosi Gazeta Prawna, powołując się na firmę badawczą Point Topic. Daje to nam dziewiąte miejsce w Europie, gdzie liderem są Niemcy – 21,1 mln łączy. W rankingu globalnym prowadzą USA – 75,5 mln łączy i Chiny – 71 mln.

Przyrost liczby polskich łączy w omawianym okresie był większy niż średnia światowa i wyniósł 5,2 proc. (globalnie 4,7 proc.) Za tym wzrostem kryją się przede wszystkim inwestycje sieci kablowych, które dynamicznie rozwijają swą infrastrukturę, obejmując zasięgiem szybkiego internetu kolejnych klientów. Jednak właścicielem największej liczby łączy jest wciąż Telekomunikacja Polska S.A., która z ponad dwoma milionami klientów posiada prawie 58-procentowy udział w polskim rynku szybkiego internetu. Jej największymi konkurentami są: sieć kablowa UPC – prawie 9 proc. rynku, oraz Netia – 7-procentowy udział.

Źródło: Gazeta Prawna


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto