A A A

1 stycznia 1970 - ta data może zniszczyć sprzęt Apple

15 lutego 2016, 07:10
Ważna wiadomość dla wszystkich użytkowników mobilnych urządzeń Apple - najnowszej generacji iPody, iPady i iPhone'y można łatwo zniszczyć... zmieniając im datę.
1 stycznia 1970 - ta data może zniszczyć sprzęt Apple

Jak ustalili internauci z serwisu Reddit, błąd mogący poważnie uszkodzić sprzęt Apple dotyczy: telefonów, tabletów oraz iPodów mających 64-bitowe procesory A7, A7, A8, A8X, A9 oraz A9X. Po ustawieniu daty 1 stycznia 1970 i resecie urządzenia, niektóre z omawianych sprzętów nie chcą cię ponowie uruchomić. Ta konkretna data to "początek" czasu uniksowego, jej ustawienie zapewne wywołuje konflikt z innymi ustawieniami wewnętrznymi, co prowadzi do blokady sprzętu.

Znaleziono już sposób na odratowanie urządzenia, w przypadku uszkodzenia telefonu po zmianie daty - należy odłączyć baterię. Niestety, nie można tego zrobić bez rozkręcania urządzenia, zatem ten proceder należy zostawić ekspertom lub zająć się tym wyłącznie w przypadku, jeśli wiemy, co robimy. Pomocne może okazać się rozładowanie baterii - zapewne właśnie dlatego w niektórych przypadkach urządzenie uruchomiło się po kilku godzinach lub na drugi dzień. Lepiej jednak nie ryzykować.

Zdjęcie główne pochodzi ze źródła: ©123RF/PICSEL


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto