A A A

10 000 dolarów za niechcianą aktualizację do Windows 10

28 czerwca 2016, 07:00
Czy można dostać odszkodowanie za niechcianą aktualizację do Windows 10. Można, ale pod warunkiem, że mieszkamy w USA.
10 000 dolarów za niechcianą aktualizację do Windows 10

Do 29 lipca aktualizacja systemu Windows do wersji 10, nie wszystkim jednak podoba się "zmuszanie" użytkowników do aktualizacji. W takiej sytuacji znalazła się mieszkanka Kalifornii, właścicielka biura podróży, Teri Goldstein. Jak tłumaczy, nigdy nie słyszała nawet o Windowsie 10, a pewnego dnia zastała go zainstalowanego na swoim komputerze.

System nie działał poprawnie i regularnie się zawieszał, co, na przestrzeni kilku dni, naraziło jej firmę na straty. W końcu, kobieta postanowiła wnieść sprawę do sądu i wnioskować o odszkodowanie.

Microsoft zdecydowała wypłacić Teri Goldstein 10 000 dolarów odszkodowania za poniesione straty. Przedstawiciele firmy zaznaczyli, że nie jest to przyznanie się do winy, a jedynie zamknięcie niepotrzebnego problemu i uniknięcie kosztów sądowych.

 


PC Format
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto