A A A

10 najczęściej pobieranych nielegalnych kopii filmów w 2008 r.

12 grudnia 2008, 11:17
Serwis TorrentFreak opracował listę dziesięciu najczęściej pobieranych w 2008 r. nielegalnych kopii filmów. Ranking został utworzony w oparciu o dane pochodzące z sieci BitTorrent.
10 najczęściej pobieranych nielegalnych kopii filmów w 2008 r.

Z całą pewnością nie jest niespodzianką pozycja pierwsza na liście, którą zajmuje film "The Dark Knight". Pozycja ta odzwierciedla jego sukces kinowy wzmocniony ogromną ilością sprzedanych egzemplarzy w wersji DVD – już pierwszego dnia, kiedy film "The Dark Knight" pojawił się w sklepach, sprzedano 3 miliony egzemplarzy płyt. Imponująca sprzedaż legalnych kopii filmu przełożyła się też na pokonanie konkurencji w sieci nielegalnych plików.

Nie w każdym przypadku jednak miejsce zajmowane na liście najczęściej pobieranych nielegalnych kopii jest prostym odzwierciedleniem popularności i sukcesu kinowego filmu. Na przykład film "Indiana Jones i Królestwo z Crystal Skull", zajmujący 2. miejsce wśród najbardziej kasowych filmów 2008 r., w zestawieniu najchętniej ściąganych pirackich kopii zajmuje dopiero 30. miejsce, natomiast odwrotnie jest w przypadku filmu "The Bank Job", który w zestawieniu nielegalnie pobieranych kopii uplasował się na 3. miejscu, zaś w rankingu najbardziej kasowych filmów zajął dopiero odległą 66. pozycję.

Pełna lista 10 najczęściej pobieranych nielegalnych kopii filmów w 2008 r. wygląda następująco:

Źródło: Torrent Freak


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto