A A A

10. urodziny Facebooka

4 lutego 2014, 12:00
Największy obecnie serwis społecznościowy świata oryginalnie nazywał się The Facebook i pojawił się w sieci 4 lutego 2004 roku.
10. urodziny Facebooka

Stronę TheFacebook.com stworzył w swoim pokoju w akademiku student Harvardu, Mark Zuckerberg. Początkowo serwis przeznaczony był tylko dla uczniów tej uczelni, lecz szybko stał się dostępny dla wszystkich chętnych. Popularność i zasięg portalu rosły w błyskawicznym tempie (dziś Facebook ma ok. 1,2 mld użytkowników), a jego założyciel stał się jednym z najbogatszych ludzi świata.

Dziś większość internautów nie wyobraża już sobie sieci bez Facebooka, lecz w ostatnim czasie dały się również zauważyć pierwsze symptomy zmęczenia popularnym serwisem. Według niektórych badań, w USA liczba jego najmłodszych użytkowników (nastolatków i studentów) spadła aż o 25-80 proc. Specjaliści z Uniwersytetu Priceton ogłosili też ostatnio, że w roku 2017 liczba posiadaczy kont na Facebooku spadnie o 80 proc., lecz prognozy te wydają mocno przesadzone.

Źródło - www.theultralinx.com

Z okazji urodzin serwis Marka Zuckerberga przygotował specjalną funkcję "A Look Back" oraz jubileuszową wersję osi czasu, dzięki którym można sobie przypomnieć najważniejsze wydarzenia w historii portalu.

 


Tagi: internet
Ocena:
Oceń:
Komentarze (3)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
geekboy68k
geekboy68k
4 lutego 2014, 20:04
A może to konkurs na spostrzegawczość - zauważyłem, znaczy się czytam newsy. Wygrałem coś? :E
youuw
youuw
4 lutego 2014, 17:29
Adam nie zauważył różnicy :D
geekboy68k
geekboy68k
4 lutego 2014, 15:42
Ten obrazek w zajawce to jakaś prowokacja czy "zupełny przypadek"? :)
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto