A A A

10. urodziny Skype

29 sierpnia 2013, 17:00
10. urodziny Skype

Dziś Skype obchodzi 10. urodziny. Z tej okazji firma podesłała nam kilka ciekawostek.

- Łączna liczba minut rozmów przeprowadzonych dotychczas przez Skype to 1,4 tryliona, co równa się czasowi połączeń w ciągu 10 lat

- Telefon wynaleziony w 1876 r. osiągnął 300 milionów użytkowników po 104 latach. Telefon komórkowy – po 25 latach. Skype potrzebował tylko 10 lat.

- Oprah Winfrey wykorzystuje Skype jako jedną z głównych platform łączności z rozmówcami. Po zaprezentowaniu komunikatora Skype w swoim programie telewizyjnym, Oprah ogłosiła, że „Skype zmienia sposób, w jaki tworzymy telewizję”. Teraz jest on częścią produkcji setek programów informacyjnych, seriali obyczajowych oraz komedii.

- Skype umożliwił fanom Lady Gagi (tzw. Little Monsters) uczestnictwo w trasie „Born This Way Ball” w zupełnie nowy sposób: od dzielenia się swoimi zdjęciami aż po wysyłanie artystce wiadomości wideo.

-  Skype wystąpił w setkach filmów i programów telewizyjnych. Oto niektóre z filmów, w którym wziął udział: Iron Man 3, Kac Vegas w Bangkoku, Teoria Wielkiego Podrywu oraz inne role (więcej informacji tutaj)

Jeśli ktoś nie ma komunikatora Skype - znajdziecie go tutaj


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (1)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Sasage
Sasage
30 sierpnia 2013, 15:34
Już z trzy lata skype nie używałem. Nie mam aktualnie takiej potrzeby, co nie zmienia faktu, że to bardzo dobry komunikator. Szkoda, że z okazji 10 lecia nie pokusili się o jakąś porządną infografikę.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto