A A A

108 megapikseli Samsunga

12 sierpnia 2019, 15:20
Firmy Samsung i Xiaomi zaprezentowały nowy przetwornik obrazu, przeznaczony do stosowania w smartfonach.
108 megapikseli Samsunga

Firma Samsung pokazała pierwszy na świecie gotowy do produkcji seryjnej przetwornik obrazu złożony ze 108 megapikseli. Bok każdego elementu światłoczułego ma 0,8 mikrometra.

Układ ISOCELL Bright HMX, który powstał we współpracy z korporacją Xiaomi, trafi najprawdopodobniej do nowego smartfona Xiaomi Redmi.

W czujniku o rozmiarze 1/1,33 cala zastosowano technologię tetracell, która w przy dobrym oświetleniu łączy sygnały pochodzące z czterech pikseli w 27-megapikselowy obraz o żywych barwach. Z kolei przy słabym świetle fotografia ma powstawać przy wykorzystaniu sygnałów elektrycznych zebranych ze 108 milionów detektorów. Według Samsunga pozwoli to zmniejszyć szumy i uzyskać wyraźniejszy obraz.

Bright HMX jest w stanie nagrywać materiał wideo w rozdzielczości do 6K (6016x3384 pikseli) i przy szybkości 30 klatek na sekundę.

Masowa produkcja układu ISOCELL Bright HMX rozpocznie się jeszcze w bieżącym miesiącu.

fot. Samsung


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Śpiewaj ze Spotify
15 listopada 2019
Trwają testy prezentowania tekstu piosenki w trakcie jej odtwarzania.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto