A A A

1,08 miliarda dolarów straty giganta rynku gier

6 maja 2009, 11:12
Electronic Arts podsumowało zakończony 31 marca rok fiskalny 2009. Pomimo 15-procentowego wzrostu przychodów ze sprzedaży gier koncern zakończył ten okres na sporym minusie.
1,08 miliarda dolarów straty giganta rynku gier

Najgorszy był dla EA ostatni kwartał 2008 roku, kiedy straty sięgnęły 600 milionów dolarów. W ostatnim kwartale fiskalnym udało się je zmniejszyć do 42 milionów, ale ostateczny wynik i tak jest negatywny. A mogło być jeszcze gorzej, gdyby koncern nie wdrożył planu restrukturyzacji zakładającego m.in. redukcję zatrudnienia i co za tym idzie, zamknięcie części studiów deweloperskich.

Po stronie sukcesów EA wymienia aż 31 gier, które sprzedały się w nakładzie większym niż 1 milion kopii. Użytkowników pecetów, których martwią pojawiające się coraz częściej głosy o końcu PC jako platformy do gier, pokrzepią informacje, że to właśnie na blaszaka EA wydało najwięcej gier – 32 tytuły. 26 gier wydano na Xbox 360, a 23 na Playstation 3.

Niezagrożona pozycja peceta to skutek m.in. cyfrowej dystrybucji gier, którą mocno wspiera EA. Zyski z tego kanału sprzedaży wzrosły o 60 proc., z czego cztery piąte wygenerował właśnie rynek gier pecetowych.

Źródło: EA


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto