A A A

125 dni do zakończenia wsparcia dla Windows XP

3 grudnia 2013, 14:07
125 dni do zakończenia wsparcia dla Windows XP

Windows XP ma 12 lat. W 2001 roku internet miał zaledwie 50 milionów użytkowników , a faksy i dyskietki były popularnym sposobem przesyłania czy przenoszenia danych. Microsoft po raz kolejny przestrzega przed korzystaniem z XP.

Dziś, kiedy mamy niemal 3 miliardy internautów , zupełnie inny charakter mają zarówno praca, jak i potrzeby klientów. Firmy muszą sięgać po nowoczesne sposoby komunikacji, współpracy i docierania do klienta, aby utrzymać się w konkurencyjnym otoczeniu.

„Windows XP ma już 12 lat. Od czasu jego wejścia na polski rynek zupełnie zmienił się nie tylko styl pracy i sposób prowadzenia biznesu. Zmienili się też klienci i konsumenci, którzy oczekują obsługi na wysokim poziomie z wykorzystaniem nowoczesnych kanałów komunikacji i natychmiastowej reakcji, bo do tego przyzwyczaili się jako użytkownicy mediów społecznych, komunikatorów i wiadomości tekstowych” – powiedział Wojciech Życzyński, dyrektor odpowiedzialny za sektor SMB w polskim oddziale Microsoft.

Zakończenie wsparcia dla systemu operacyjnego Windows XP w praktyce oznacza, że:

- nie będzie już aktualizacji zabezpieczeń, więc Windows XP będzie coraz bardziej narażony na ataki hakerów czy wirusy,

- dane osobowe i firmowe nie będą już bezpieczne, co może narazić firmę na problemy związane ze zgodnością wersji i z przepisami,

- firmy dostarczające oprogramowanie i sprzęt działający z Windows, prawdopodobnie również nie będą dłużej wspierać działania ich na Windows XP, więc pojawi się problem z serwisowaniem komputerów i kompatybilnością urządzeń peryferyjnych (akcesoriów).

Od systemu DOS aż po Windows 8.1 - przeczytaj fascynującą historię systemów operacyjnych


PC Format / Informacja prasowa
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (11)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
itm365.pl
9 grudnia 2013, 09:57
Powiedzmy sobie szczerze, najwyższa pora przesiąść się na Windows 8, to na prawdę nie boli. Ja w pracy i w domu korzystam od bardzo dawna. Świetnie się pracuje. I nie jest tak drogo jak wszyscy myślą.
krzysiek.1980
krzysiek.1980
5 grudnia 2013, 18:54
Chińczycy sobie doskonale poradzą i bez XP, swego czasu mieli projekt stworzenia swojego własnego państwowego systemu w oparciu o Linuksa, na razie przedsięwzięcie zdechło, ale najwyżej je odkurzą i będą mieli MS w głębokim poważaniu.
jacob1
jacob1
5 grudnia 2013, 17:10
krychu921 napisał(a): [quote='~Anonim' pid='3382674' dateline='1386254789'] Ale ponoć "Chiny chcą wydłużenia wsparcia dla XP" [http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/12869-chiny-chca-wydluzenia-wsparcia-dla-windows-xp.html]. Jednak wątpię, czy to na dłuższą metę przejdzie. Chińczycy mogą sobie chcieć, a M$ dalej będzie robić swoje :E. [/quote] [quote]Rząd Chin wyraził swoje zaniepokojenie zakończeniem wsparcia dla Windows XP w kwietniu 2014 roku. Według różnych statystyk system ten jest używany przez większą część mieszkańców tego państwa. Yan Xiaohong stwierdził, że odcięcie się Microsoftu od Windows XP zwiększy zagrożenie ze strony cyberprzestępców i przyczyni się do wzrostu piractwa[/quote] Tak Chińczycy kopiują wszystko od oprogramowania po samochody, także kto by się nimi przejmował
krychu921
krychu921
5 grudnia 2013, 16:56
~Anonim napisał(a): Ale ponoć "Chiny chcą wydłużenia wsparcia dla XP" [http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/12869-chiny-chca-wydluzenia-wsparcia-dla-windows-xp.html]. Jednak wątpię, czy to na dłuższą metę przejdzie. Chińczycy mogą sobie chcieć, a M$ dalej będzie robić swoje :E.
avatar
~Anonim
5 grudnia 2013, 15:46
Ale ponoć "Chiny chcą wydłużenia wsparcia dla XP" [http://www.instalki.pl/aktualnosci/software/12869-chiny-chca-wydluzenia-wsparcia-dla-windows-xp.html]. Jednak wątpię, czy to na dłuższą metę przejdzie.
jacob1
jacob1
4 grudnia 2013, 19:20
Oczywiście tez idzie kwestia marketingowa- nie opłaca się, biorąc pod uwagę przyszłe obroty firmy wypuszczać zbyt dopracowanych produktów
koneton
koneton
4 grudnia 2013, 10:57
Dawidzie, jak to możliwe, że przespałeś rewelacje ostatnich lat dotyczące szpiegowania obywateli całego świata przez służby amerykańskie (i nie tylko)? Tworzenie luk w oprogramowaniu, które umożliwiają nieautoryzowany dostęp do komputera lub danych jest jednym z wymagań, jakie stawiane są firmom takim jak Google, Microsoft, Apple i inne. Oczywiście, nie każda dziura jest tworzona świadomie. Na dodatek, wymyślono łatwiejsze metody na dostęp do danych użytkowników, więc istnienie dziur nie jest już obecnie aż tak potrzebne.
avatar
~Anonim
4 grudnia 2013, 09:38
Jak to "tworzenia luk"?:zdziwko: Myślałem, że luki w systemach operacyjnych i innych programach są skutkiem niedopatrzeń na etapie tworzenia (programowania) wyżej wymienionych. Innymi słowy - myślałem, że luk się nie tworzy - i, że one po prostu są... Zawsze uważałem, że gdyby "Microsoft" chciał, to mógłby wynaleźć system operacyjny/pakiet biurowy bez żadnych luk.
koneton
koneton
4 grudnia 2013, 09:18
Przecież nie mogą, bo PRISM zmusza ich do tworzenia luk w oprogramowaniu. Łatają tylko to co zostało odnalezione.
avatar
~Anonim
4 grudnia 2013, 09:15
Witam! Nie od dziś wiadomo, że "Wszystko ma swój początek i koniec" i że "Trzeba wiedzieć kiedy ze sceny zejść". "Windows XP" w moim odczuciu to był udany system. Aczkolwiek pod koniec swojej przygody z nim (a było to chyba ze 3 lata temu) musiałem używać tzw. upiększaczy typu "Vista Mizer" gdyż najzwyczajniej w świecie przejadły (znudziły) mi się jego naturalne barwy, gdzie dominował zimny, niebieski kolor. Niebieski pasek menu [color=#32CD32]"Start"[/color] - i w większości niebieska tapeta "Idylla"... Owszem - można było zmienić kolor paska na srebrny bądź oliwkowo-zielony, ale jakoś mi nie podchodziły te kolory. Natomiast bardzo spodobał mi się pasek z "Visty" (czarny i zamiast napisu "Start" logotyp "Windows Vista"). Zainstalowane miałem w zasadzie tylko niektóre komponenty "Vista Mizer" (ikony, czcionki podpisów pod ikonami, pasek menu, tapeta) - i mimo to wcale mi tak peceta nie obciążał jak to mają w zwyczaju wszelkie ozdobniki do systemu. A jeśli chodzi o to co napisał mój poprzednik, że "Przez 12 lat nie załatali go do końca", to wcale mnie to nie dziwi. I śmiem twierdzić, że podobnie będzie z pozostałymi (nowszymi) systemami (tj. "Vista", "Windows 7" i "Windows 8"). W jakim sensie podobnie? Ano, w takim, że na horyzoncie pojawi się "Windows 9" (może pod inną nazwą), a dla "Visty", "Windows 7" i "Windows 8" skończy się wsparcie techniczne i podobnie jak "XP" - pozostaną one nie załatane.
artu1994
artu1994
3 grudnia 2013, 19:22
Przez 12 lat nie załatali go do końca ?
Najnowsze aktualności

Discord nie tylko dla graczy
3 lipca 2020
Aplikacja rozpoczyna rebranding, który ma poszerzyć grono odbiorców, przede wszystkim spoza kręgu graczy.

Policja odszyfrowała przestępców
3 lipca 2020
Europejskie służby użyły złośliwego oprogramowania, by rozpracować bandytów. W Wielkiej Brytanii aresztowano prawie 750 osób.


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto