A A A

12,5 tys. filmów na płycie wielkości DVD

20 lutego 2009, 14:28
Naukowcy z amerykańskiego Uniwersytetu Massachusetts ogłosili, że opracowali rewolucyjną technologię przechowywania pamięci. Polega ona na produkcji filmów polimerowych. Dzięki temu odkryciu na płycie odpowiadającej wielkością zwykłemu nośnikowi DVD będzie można nagrać 12,5 tys. pełnometrażowych filmów.
12,5 tys. filmów na płycie wielkości DVD

Jak powiedzieli Russell i Xu Ting, liderzy zespołu naukowców, nowe odkrycie to przede wszystkim ponad 10-krotnie wyższa gęstość od tej, którą udało się uzyskać innemu zespołowi pracującemu z polimerami. Zespół z Massachusetts wynalazł jeszcze bardziej efektywny sposób na wykorzystanie cienkich filmów polimerowych i poprawienie gęstości.

Dodatkowo proces polegający na wdrożeniu nowej technologii nie musi być długi, drogi i pracochłonny, ponieważ, jak mówią liderzy zespołu, już teraz zadbano o specjalne urządzenie do szybkiej produkcji takiego nośnika.

Źródło: CDRinfo


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto