A A A

2 miliony dolarów za 24 piosenki

19 czerwca 2009, 12:23
Taką kwotę, a dokładniej 1 milion 920 tysięcy dolarów będzie musiała zapłacić wytwórniom fonograficznym Jammie Thomas-Rasset, 32-letnia mieszkanka stanu Minnesota samotnie wychowująca czwórkę dzieci. Została uznana winną internetowego piractwa i korzystania z programu Kazaa.
2 miliony dolarów za 24 piosenki

Smaczku dodaje fakt, że Pani Rasset została już raz skazana – w 2007 roku – jednak sąd uznał tamten werdykt za "nieproporcjonalny".

Obrona Pani Rasset argumentowała, że kara jest niewspółmierna do czynu, podając jako przykład, że każdą ze ściągniętych przez Rasset piosenek można legalnie kupić w internecie za 99 centów.

Oskarżenie jednak oparło swoje stanowisko na argumentacji, że oskarżona nie tylko ściągnęła piosenki, ale także udostępniła je "milionom internautów". Co ciekawe, owego udostępnienia milionom nie udowodniono, stwierdzono jedynie, że oskarżona korzystała z programu Kazaa.

Prawnik Pani Rasset Joe Sibley oświadczył, że jego klientka jest zszokowana wyrokiem i planuje wniesienie apelacji.

Źródło: CNN


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto