A A A

2008 rok - notebooki w Polsce górą

20 marca 2009, 10:35
Pierwszy kwartał to wciąż okazja do porównań i zestawień podsumowujących rok poprzedni. Polska Agencja Prasowa opublikowała depeszę, w której zawarto informacje, że w 2008 roku Polacy kupili więcej laptopów niż komputerów stacjonarnych - to precedens w całej historii komputerowych zakupów rodaków.
2008 rok - notebooki w Polsce górą

Imponujące są również liczby sprzedanych komputerów. Mimo kryzysu na polskim rynku sprzedano w zeszłym roku aż 3,8 miliona komputerów, z tego ok. 2,1 miliona sztuk stanowiły notebooki, natomiast pozostałe ok. 1,6 miliona to komputery stacjonarne.

O tym, że kryzys rodakom niestraszny, świadczą też tendencje wzrostowe sprzedaży komputerów. W stosunku do poprzedniego okresu w 2008 roku wzrosła zarówno sprzedaż komputerów stacjonarnych (o 9 procent), jak i notebooków (aż o 44 procent). Liderem marek wśród sprzedanych laptopów jest HP Polska (420 tys. sprzedanych egzemplarzy), na podium znalazły się jeszcze Toshiba (352 tys. sztuk) oraz Acer (337 tys. sztuk).

Polskie firmy liczyły się wyłącznie na rynku komputerów stacjonarnych. W pierwszej dziesiątce (pod względem liczby sprzedanych komputerów) znalazły się: NTT, PCF, Action, Incom, Komputronik, Pronox oraz Optimus.

Źródło: PAP


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto