A A A

21 milionów kont za 12 mln euro

10 grudnia 2008, 11:54
Dwóch dziennikarzy z gazety WirtschaftsWoche, podając się za potencjalnych kupców, dotarło do płyty CD, która zawierała dane do kont bankowych 1,2 mln osób. Miał to być dowód, że przestępcy nie kłamią.
21 milionów kont za 12 mln euro
Fakt podany przez WirtschaftsWoche zelektryzował miliony niemieckich obywateli. Okazuje się, że przestępcy mogą być w posiadaniu danych 21 milionów posiadaczy kont bankowych. Oferta została wystawiona na czarnym rynku, ale w takim miejscu, aby łatwo było do niej dotrzeć osobom najbardziej "zainteresowanym".

– Wzięliśmy ze sobą pierwszą partię danych. CD z 1,2 milionami kont. To niewyobrażalne. W najgorszym przypadku nawet trzy czwarte niemieckich gospodarstw domowych może się obawiać, że ich konto bankowe zostanie okradzione – piszą reporterzy gazety. Dane posiadaczy kont zostały prawdopodobnie ukradzione przez pracowników call center.

Źródło: Arcabit

Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto