A A A

21,6 megabitów/s przez komórkę - w Polsce!

22 lipca 2009, 12:44
Koncern Ericsson dostarczył operatorowi sieci Plus - firmie Polkomtel - technologię HSPA Evolution (znaną też pod nazwę HSPA+). Pilotażowa instalacja obejmie zasięgiem korzystających z mobilnego internetu mieszkańców Wrocławia.
21,6 megabitów/s przez komórkę - w Polsce!

Tym samym Polkomtel dołączył do wąskiego jeszcze grona operatorów komórkowych (obok m.in. austriackiego operatora mobilkom Austria czy skandynawskich Telstra i 3 Scandinavia) na świecie, którzy zdecydowali się na wdrożenie opracowanej przez Ericsson technologii.

Wdrożone rozwiązanie HSPA+ umożliwia zwiększenie pojemności sieci i pozwala, teoretycznie, na uzyskanie nawet trzykrotnie wyższych przepustowości łączy aniżeli w przypadku najszybszej z dotychczas stosowanych w mobilnym internecie technologii HSPA 7,2 Mbit/s. Oznacza to, że maksymalna teoretyczna przepustowość łącza HSPA+ wynosi aż 21,6 Mbit/s, to więcej niż większość stacjonarnych ofert dostępu do internetu w Polsce. Tym samym wrocławski odcinek infrastruktury Polkomtela jest najszybszą mobilną siecią w naszym kraju.

Źródło: Ericsson


Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościNowy patent Samsunga
8 kwietnia 2020
Koreański producent opatentował ekran, w którym zaokrąglone są wszystkie cztery boki.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto