A A A

25 tys. euro za zwykłą niezwykłą Nokię

23 kwietnia 2009, 10:56
Kto płaci taką kasę za model 1100? Jak poinformowała holenderska firma Ultrascan Advanced Global Investigations, właśnie tyle są w stanie wyłożyć przestępcy za konkretny aparat fińskiego producenta. Do czego może posłużyć urządzenie?
25 tys. euro za zwykłą niezwykłą Nokię

Wspomniana firma wpadła na trop zjawiska około pół roku temu. Jak się okazało, są osoby, które za najprostszy model Nokii chcą zapłacić nawet 25 tys. euro. Nie trzeba być detektywem, aby skojarzyć, że ten fakt kryje w sobie jakąś tajemnicę. Teraz już wiadomo, że konkretne telefony wyprodukowane w niemieckiej fabryce Nokii, w Bochum (w 2002 roku), mają błąd w oprogramowaniu, który daje możliwość przejęcia kontroli nad konkretnym numerem telefonu oraz przechwytywania jednorazowych haseł uwierzytelniających transakcje bankowe. Prawdopodobnie przestępcy zgromadzili już tysiące kont i haseł klientów banku, teraz brakuje im tylko kodów, bez których nie mogą przeprowadzać transakcji.

nokia 1100

Firma Ultrascan Advanced Global Investigations skontaktowała się już z holenderską policją.

Źródło: Techworld


Paweł Bijata
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto