A A A

250 tys. "zielonych" nagrody za złapanie twórcy Confickera

13 lutego 2009, 15:35
Microsoft wyznaczył nagrodę za odnalezienie osoby lub osób, które stworzyły i wpuściły w październiku do sieci wirusa Conficker/Downadup.
250 tys. "zielonych" nagrody za złapanie twórcy Confickera

O robaku pisaliśmy już niejednokrotnie. Ostatnio 29 stycznia, gdy liczba zainfekowanych przez wirusa komputerów osiągnęła kolejny rekord – 10 milionów na całym świecie. Obecnie ta liczba zwiększyła się do 12 milionów maszyn.

Microsoft zdecydował o wyznaczeniu nagrody, ponieważ uważa, że umieszczenie Confickera w sieci było przestępstwem, a koncern nie zamierza siedzieć z założonymi rękami i jedynie przyglądać się sprawie. Przypomnijmy, że Conficker jest samokopiującym się robakiem, który rozprzestrzenia się za pośrednictwem internetu oraz nośników danych. Z zainfekowanych komputerów tworzy sieć zombi.

To nie pierwszy raz, gdy Microsoft wyznacza nagrodę za złapanie hakera. Koncern ma specjalny program, na który w momencie powstania w 2003 roku przeznaczono 5 mln dolarów. W 2005 roku producent Windowsów wyznaczył nagrodę za złapanie twórcy robaka Sasser. Hakera pojmano i osądzono przed niemieckim sądem.

Źródło: BBC


Maciej Płochocki PCF
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto