A A A

28-calowy monitor Philips z matrycą MVA

16 stycznia 2014, 12:30
28-calowy monitor Philips z matrycą MVA

Firma MMD, zajmująca się globalną sprzedażą i marketingiem monitorów Philips, wprowadza na polski rynek swój pierwszy 28-calowy model oparty na matrycy MVA, która zapewnia wierne odwzorowanie kolorów.

Dzięki zastosowaniu interfejsu MHL (Mobile High Definition Link) użytkownik może na dużym ekranie cieszyć się zdjęciami zrobionymi telefonem, oglądać filmy znajdujące się na tablecie czy wygodnie pracować nad dokumentami. Dodatkową zaletą jest fakt, że podłączone do monitora za pomocą MHL urządzenie jest jednocześnie ładowane.

Szerokie kąty widzenia i wysoka jakość obrazu

Matryca MVA pozwala na osiągnięcie wysokiego współczynnika kontrastu statycznego. Dzięki temu obrazy są wyjątkowo jasne i żywe, a monitor ma sprawdzić się w przypadku gier, filmów czy wymagających aplikacji graficznych. Ponadto, model 284E5QHAD wyróżnia się szerokimi kątami widzenia wynoszącymi 176 stopni zarówno w pionie, jak i w poziomie.

Funkcja SmartImage Lite analizuje wyświetlane na ekranie treści i w sposób dynamiczny poprawia kontrast, ostrość obrazu i nasycenie kolorów w ramach kilku dostępnych trybów aktywowanych za pomocą przycisku na monitorze. Z kolei opracowana przez firmę Philips technologia TrueVision wykorzystuje zaawansowane algorytmy do analizowania zawartości i dostrajania wyświetlacza w celu zapewnienia najlepszych parametrów obrazu.

Parametry techniczne

Monitor wyświetla obraz w rozdzielczości 1920×1080 (Full HD), w formacie 16:9, o kontraście wynoszącym 3 000:1 oraz maksymalnej jasności 300 cd/m2. Model 284E5QHAD wyposażony jest w złącza HDMI, MHL-HDMI, VGA, wejście PC Audio oraz wyjście słuchawkowe.

Model ten pobiera 23,18 W w normalnym trybie pracy i waży 4,73 kg przy wymiarach 663 × 485 × 237 mm (z podstawą). Przystosowany jest do montażu na ścianie zgodnie ze standardem VESA 100 x 100 mm.

Sugerowana przez producenta cena detaliczna monitora Philips 284E5QHAD wynosi 1 199 zł brutto.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto