A A A

3 razy więcej internautów w Indiach w 2014 roku

16 września 2011, 14:31
3 razy więcej internautów w Indiach w 2014 roku

Google spodziewa się, iż do roku 2014 liczba osób korzystających z internetu w Indiach wzrośnie trzykrotnie.

Przyczynią się do tego ogromne inwestycje firm telekomunikacyjnych w budowę szybkiej, bezprzewodowej infrastruktury internetowej. Drugim ważnym czynnikiem, który przybliży obywateli tego kraju do sieci, będą spadające ceny urządzeń mobilnych, dzięki którym można przeglądać sieć.

Jedynie 8 procent mieszkańców Indii jest podłączonych do internetu, mimo tego Indie już w tej chwili są trzecim największym rynkiem internetowym(pod względem, liczby użytkowników) na świecie).

Przed nimi plasują się jedynie Stany Zjednoczone oraz Chiny. “Mimo wielu infrastrukturalnych wyzwań stojących przed nami, już 100 milionów naszych obywateli jest podłączonych do internetu” – powiedział Rajan Anandan, szef operacyjny Google w Indiach.

Na reklamy online hindusi przeznaczają jedynie 200 milionów dolarów w ciągu roku, a więc malutką część z kwoty 80 miliardów dolarów, przeznaczanych na reklamę internetową na całym świecie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto