A A A

33 laptopy na...dnie Odry

5 maja 2010, 13:29
33 laptopy na...dnie Odry

Policjanci ze Szczecina zakończyli czynności w śledztwie dotyczącym włamania do serwisu komputerowego, z którego skradziono ponad sto laptopów. Kiedy sprawcy zorientowali się, że komputery są uszkodzone i nie będą mieli z nich pożytku, zatopili je. Policyjni płetwonurkowie wyłowili z dna Odry 33 laptopy.

Do zdarzenia doszło w nocy z 24/25 listopada ubiegłego roku. Wówczas nieustaleni sprawcy wyważyli drzwi w budynku przy ul. Kolumba, w którym mieścił się serwis komputerowy. Skradziono wówczas 127 laptopów o wartości około 106 tys.zł.

W toku śledztwa zatrzymano czterech mężczyzn podejrzanych o to włamanie. Niektóre ze skradzionych komputerów były uszkodzone. Ustalono, że sprawcy kiedy zorientowali się, że z niektórych laptopów nie będą mieli pożytku, pozbyli się ich, wyrzucając je do Odry. Gdy śledczy ustalili prawdopodobne miejsce zatopienia komputerów przy szczecińskim nabrzeżu, wówczas do pracy przystąpili policyjni płetwonurkowie. Z dna rzeki wydobyto 33 laptopy.

Wobec podejrzanych Prokuratura Rejonowa Szczecin Śródmieście skierowała już akty oskarżenia do sądu. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.


PC Format
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

LinkedIn czyta dane ze schowka
7 lipca 2020
Nowa funkcja w systemie iOS 14 wykryła, że LinkedIn kopiuje dane ze schowka. Microsoft, do którego należy serwis, twierdzi, że to błąd.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto