A A A

35 nagród dla Panda Security w 2010 roku

20 grudnia 2010, 12:22
35 nagród dla Panda Security w 2010 roku

Firma Panda Security została w 2010 roku uhonorowana 35 nagrodami na całym świecie za wyjątkowe osiągnięcia w zakresie innowacji technologicznej i strategii sprzedaży.

Panda Security ogłosiła podsumowanie roku dla linii produktów zaprojektowanych w modelu Cloud Computing przeznaczonych dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz dla klientów indywidualnych. W 2010 roku firma zdobyła 35 nagród od uznanych autorytetów w dziedzinie technologii i innowacji w biznesie, między innymi Wall Street Journal, CRN, PC World i AV Comparatives.

W 2010 roku linia produktów zaprojektowanych w modelu Cloud Computing, służąca do zabezpieczania punktów końcowych i serwerów, poczty e-mail i sieci Web, odnotowała wzrost sprzedaży znacznie przekraczający średnią rynkową dla usług ochrony opartej na przetwarzaniu w chmurze. Dochód ze sprzedaży tych produktów wzrósł o 65 proc. w porównaniu do zeszłego roku i stanowi teraz 15 proc. całkowitych przychodów firmy Panda Security na świecie. Firma przewiduje, że odsetek ten przekroczy 20 proc. do końca 2011 r. Dla porównania wzrost przychodów z usług SaaS dla całej branży stanowił tylko 10 proc. wszystkich przychodów z usług bezpieczeństwa w 2009 r. Według prognoz analityków z firmy badawczej Infonetics liczba ta nie przekroczy 20 proc. do 2014 r.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Poważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto