A A A

3DGence One – polska drukarka podbija Europę

12 stycznia 2015, 07:00
Wyprodukowana zaledwie 5 miesięcy temu drukarka 3DGence One od samego początku zyskała spore zainteresowanie. Efektem tego jest podpisana umowa z ABC Data S.A. – liderem rynku dystrybucji sprzętu IT i oprogramowania w Europie Środkowo-Wschodniej.
3DGence One – polska drukarka podbija Europę

- Nasze ambicje sięgają jednak zdecydowanie dalej. 3DGence nie tworzy drukarek 3D na wzór innych, dostępnych już na rynku. Drukarki naszej produkcji są pełne innowacyjnych rozwiązań, które przyśpieszą - mam nadzieję - pojawienie się drukarek 3D w każdym domu. Co ważne, nie skupiamy się tylko i wyłącznie na samej produkcji, a budujemy wokół 3DGence One infrastrukturę, która umożliwi ludziom dostęp do druku 3D. Na razie nie mogę zdradzić szczegółów, ale przyszły rok zapowiada się bardzo ekscytująco - mówi Patryk Kadlec, dyrektor zarządzający i współzałożyciel 3DGence.

Czechy, Słowacja, Litwa, Węgry, Rumunia oraz Niemcy. To właśnie w tych krajach Europy ABC Data będzie dystrybuować drukarki 3DGence. Spora w tym zasługi samej firmy 3DGence, która stworzyła produkt wyjątkowy w swojej kategorii. Co spowodowało, że 3DGence One w tak krótkim czasie wzbudziła tak duże zainteresowanie?

- Wyróżnia nas jakość drukarki i samych wydruków, opatentowane rozwiązania ułatwiające korzystanie z drukarki, takie jak wymiana głowicy przez proste przyciśnięcie guzika, w pełni automatyczna autokompensacja stołu przed wydrukiem, czy też ceramiczny stół, ułatwiający odseparowanie modelu po wydruku - uważa Jakub Sołtysik, project manager 3DGence.

A to jeszcze nie wszystkie zalety drukarki, która powstała przy dużej współpracy z naukowcami z wydziału mechanicznego technologicznego Politechniki Śląskiej. W 3DGence One zastosowano dedykowaną elektronikę, najwyższej jakości podzespoły, pole robocze, futurystyczny design i dostępne różne kolory obudowy. To wszystko sprawia, że w kierunku 3DGence spogląda coraz więcej dużych, międzynarodowych firm oraz koncernów.

- Można powiedzieć, że spisaliśmy się na szóstkę - uśmiecha się Patryk Kadlec. I dodaje: - Nawiązanie współpracy z tak dużą firmą jak ABC Data jest niewątpliwie sporym sukcesem. Podpisana umowa szeroko otwiera przed nami drzwi do bram Europy.

Ale rynek europejski - jak zapewniają właściciele 3DGence - to dopiero początek. Już teraz trwają intensywne działania mające na celu podbicie kolejnego kontynentu. - Drukarka wyprodukowana została niedawno, ale od samego początku mieliśmy jasno określone cele. Dziś zbieramy pierwsze tego owoce. Krok po kroku realizujemy nasz plan, a drukarka cieszy się już sporym powodzeniem nie tylko w Polsce, ale także i w Europie. Pora zatem na kolejny ruch. Znamy potencjał 3DGence One, zdajemy sobie sprawę jak unikalny jest to produkt w swojej kategorii, dlatego z optymizmem spoglądamy w przyszłość. Kolejny etap to wprowadzenie drukarki na rynek amerykański - zapowiada dyrektor zarządzający 3DGence.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto