A A A

3DMark 11 i ogólnoświatowe zawody OC

9 grudnia 2010, 09:55
3DMark 11 i ogólnoświatowe zawody OC

Futuremark oficjalnie przedstawił swój najnowszy program 3DMark 11, testujący wydajność z na bibliotekach DirectX11. Futuremark i MSI, jako oficjalni partnerzy 3DMark 11, ogłosili start zawodów OC.

Będą się one składały z 2 podeventów, które będą trwały od 7 grudnia 2010 do 4 stycznia 2011. Pierwszy z nich wymaga użycia karty MSI N480GTX Lightning do sprawdzenia ekstremalnej wydajności w DirectX11. Druga część bazuje na kartach opartych na GPU od Nvidii z rodziny GeForce GTX400 lub Nvidia GeForce GTX500. Celem będzie wyłonienie karty o najlepszym współczynniku wydajności do ceny. Suma nagród w konkursie wynosi 7000 dolarów amerykańskich. Wystarczy pobrać program z oficjalnej strony 3DMark 11.

W pierwszej konkurencji, opartej na karcie MSI N480GTX Lightning, należy zdobyć najwyższy wynik w 3DMark 11, aby wygrać 1 000 dolarów. Ponadto, kto ustanowi nowy rekord rdzenia kary N480GTX Lightning (1450 MHz), może dodatkowo wygrać 1000 dolarów.

W drugiej konkurencji zawodnicy mogą używać kart graficznych opartych na procesorach graficznych z serii GeForce GTX400 lub Nvidia GeForce GTX500, aby osiągnąć najwyższą wydajność. Wyniki będą porównywane z sugerowaną ceną detaliczną karty w celu ustalenia najwyższej wartości współczynnika (wydajność/cena). Co tydzień będzie ogłaszany zwycięzca, który otrzyma wyznaczony model karty graficznej i płyty głównej MSI. Osoba, która uzyska najwyższy wynik z przeciągu 4 tygodni może również wygrać nagrodę pieniężną w wysokości 1000 dolarów. Dodatkowo, istnieje możliwość wygrania wielu innych upominków w okresie konkursu. Co tydzień, trzech zawodników może wygrać: płyty główne i karty MSI, a także pełną wersję programu 3DMark 11.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Apple będzie dbać o nasze zdrowie
26 maja 2020
Prawdopodobnie firma chce w nowych słuchawkach AirPods wykorzystać czujniki światła do monitorowania stanu zdrowia użytkownika.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto