A A A

49-calowy telewizor 4K od Xiaomi

19 maja 2014, 07:00
Chińska firma Xiaomi przedstawiła 49-calowy telewizor Ultra HD mający kosztować jedyne 1955 zł.
49-calowy telewizor 4K od Xiaomi

Xiaomi MI TV 2, bo tak nazywa się ten odbiornik, ma być sojuszem rozsądnej ceny i dobrej specyfikacji. Po pierwsze, Xiaomi dostarcza 49-calowy telewizor 3D Ultra HD w naprawdę niesamowicie niskiej cenie (około 1955 zł). Ale to nie wszystko, ponieważ sam telewizor ma zainstalowany system operacyjny Android w zmodyfikowanej wersji. Zamiast pilota, użytkownik może korzystać ze swojego telefonu. Bluetooth został także wykorzystamy do synchronizacji telewizora z głośnikami - osobną listwą oraz subwooferem. Sam telewizor nie ma wbudowanych głośników - w zamian dostajemy sprzęt mający grubość 15 mm.

MI TV 2 ma procesor MediaTek MStar 6A918 (4-rdzenie o taktowaniu 1,45GHz i procesor graficzny Mali-450), a także 2GB RAM and 8GB wbudowanej pamięci. Osoba korzystająca z telewizora będzie miała dostęp do szeregu aplikacji z Google Play. Biorąc pod uwagę specyfikacje telewizora, łatwo się domyślić, że poradzi on sobie bez problemu nawet z grami. Za kontroler posłuży nam telefon.

MI TV 2 pojawi się w Chinach 27 maja. Niestety, nie mamy raczej co liczyć na debiut tego odbiornika w naszym kraju. A szkoda.

 


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto