A A A

5-calowy ekran Full HD od Sharpa

5 października 2012, 08:33
5-calowy ekran Full HD od Sharpa

Sharp zaprezentował 5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Takie parametry zostawiają daleko w tyle całą konkurencję.

Najnowocześniejsze smartfony oferują różne przekątne, ale dominującą rozdzielczością stała się 720 x 1280 pikseli, czyli HD 720p. Nieco inną specyfikację proponuje nam Apple, które w najnowszym iPhonie wykorzystało 4-calowy panel Retina, pracujący w rozdzielczości 1136 x 640 pikseli. Wszystko to wygląda jednak blado przy propozycji japońskiego koncernu Sharp.

Tamtejszym inżynierom udało się pogodzić jakość Full HD ze stosunkowo niedużą przekątną. 5 cali można swobodnie umieścić w smartfonie, co dobitnie potwierdza Samsung swoim 5,5-calowym Notem II. W ten sposób udało się otrzymać aż 443 piksele na cal. Dla porównania panel z nowego iPhone'a ma ich 326.

Niezwykle ważna okazała się również technologia produkcji panelu. Dzięki zabiegowi o nazwie Continuous Grain Silicon (CG-Silicon) udało się zredukować liczbę tworzących go warstw. Tak zaprojektowane ekrany będą znacznie cieńsze od tych, które oferuje konkurencja. To z kolei pozytywnie wpłynie na jakość obrazu i reakcję na dotyk.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto