A A A

55- i 65-calowe telewizory TCL-a

4 grudnia 2019, 17:10
Niedługo najprawdopodobniej będziemy świadkami przetasowań na liście najpopularniejszych producentów telewizorów – w miejsce dotychczasowych liderów mogą pojawić się nowi gracze. Kto?
55- i 65-calowe telewizory TCL-a

Taki wniosek można było wysnuć po spotkaniu prasowym z marką TCL, która coraz mocniej zaznacza swą obecność nad Wisłą. Na pierwszy ogień idą telewizory. W sklepach już można zobaczyć działający pod kontrolą Androida 9.0 model EC78 (o przekątnej 55 i 65 cali) z listwą dźwiękową Onkyo. Ekran LCD VA 4K HDR cechuje się jasnością 400 cd/m2, kontrastem ANSI 4200:1 i opóźnieniem wejścia wynoszącym 9 ms. Ta ostatnia wartość powinna ucieszyć zwłaszcza graczy. Estetyczny odbiornik w cienkiej metalowej ramce obsługujący standardy HDR10+, Dolby Vision i Atmos kosztuje poniżej 3 tysięcy złotych.

Urządzeniem z innej (wyższej) półki jest X81, który występuje również w dwóch wielkościach – 55 i 65 cali – i choć parametry ma podobne do nieco tańszej linii EC78, to wyświetlacz tego telewizora ma cienką warstwę szkła dodatkowo pokryta powłoką Quantum Dot. Wyposażony w trójdrożny soundbar Onkyo odbiornik jest zgodny z HDR10+, Dolby Vision i Atmos. Modele X81 kosztują o ok. tysiąc złotych więcej od swoich braci z serii EC78.

W segmencie premium już wkrótce (drugi kwartał 2020 r.) zobaczymy X10 – model 4K, w którym zastosowano FALD, czyli mini-LED-y w liczbie 15 tysięcy (768 stref wygaszania) zapewniające tylne podświetlenie. Podobnie jak w przypadku linii X81, tak i tu mamy do czynienia z powłoką Quantum Dot, standardami HDR10, HDR10+, Dolby Vision oraz listwą dźwiękową zgodną z Dolby Atmos. 60-calowy X10 ma kosztować ok. 10 tysięcy złotych.


Adam Chabiński
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
sbab
12 grudnia 2019, 09:32
Zestaw bardzo interesujący, TCL używa coraz to nowszych technologii, przy tak dużym TV, zwłaszcza w większych pomieszczeniach warto dokupić taką listwę dźwiękową. Poprawia to jakość dźwięku w większych pomieszczeniach. TV ma oprogramowanie androida, dostęp do sporego zasobu aplikacji.
avatar
clarke
7 grudnia 2019, 22:28
Te TV wyglądają spoko. Android 9, szybki, bez ścin, dobry dźwięk, w końcu to Onkyo :) No i cena naprawdę na plus.
Najnowsze aktualności
Instagramowicze nabrali się na Bali
19 lutego 2020
Użytkowniczka Instagrama nabrała swoich followersów. Sesja zdjęciowa, którą opublikowała, wyglądała jak robiona na Bali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto