A A A

55- i 65-calowe telewizory TCL-a

4 grudnia 2019, 17:10
Niedługo najprawdopodobniej będziemy świadkami przetasowań na liście najpopularniejszych producentów telewizorów – w miejsce dotychczasowych liderów mogą pojawić się nowi gracze. Kto?
55- i 65-calowe telewizory TCL-a

Taki wniosek można było wysnuć po spotkaniu prasowym z marką TCL, która coraz mocniej zaznacza swą obecność nad Wisłą. Na pierwszy ogień idą telewizory. W sklepach już można zobaczyć działający pod kontrolą Androida 9.0 model EC78 (o przekątnej 55 i 65 cali) z listwą dźwiękową Onkyo. Ekran LCD VA 4K HDR cechuje się jasnością 400 cd/m2, kontrastem ANSI 4200:1 i opóźnieniem wejścia wynoszącym 9 ms. Ta ostatnia wartość powinna ucieszyć zwłaszcza graczy. Estetyczny odbiornik w cienkiej metalowej ramce obsługujący standardy HDR10+, Dolby Vision i Atmos kosztuje poniżej 3 tysięcy złotych.

Urządzeniem z innej (wyższej) półki jest X81, który występuje również w dwóch wielkościach – 55 i 65 cali – i choć parametry ma podobne do nieco tańszej linii EC78, to wyświetlacz tego telewizora ma cienką warstwę szkła dodatkowo pokryta powłoką Quantum Dot. Wyposażony w trójdrożny soundbar Onkyo odbiornik jest zgodny z HDR10+, Dolby Vision i Atmos. Modele X81 kosztują o ok. tysiąc złotych więcej od swoich braci z serii EC78.

W segmencie premium już wkrótce (drugi kwartał 2020 r.) zobaczymy X10 – model 4K, w którym zastosowano FALD, czyli mini-LED-y w liczbie 15 tysięcy (768 stref wygaszania) zapewniające tylne podświetlenie. Podobnie jak w przypadku linii X81, tak i tu mamy do czynienia z powłoką Quantum Dot, standardami HDR10, HDR10+, Dolby Vision oraz listwą dźwiękową zgodną z Dolby Atmos. 60-calowy X10 ma kosztować ok. 10 tysięcy złotych.


Adam Chabiński
Ocena:
Oceń:
Komentarze (2)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
avatar
sbab
12 grudnia 2019, 09:32
Zestaw bardzo interesujący, TCL używa coraz to nowszych technologii, przy tak dużym TV, zwłaszcza w większych pomieszczeniach warto dokupić taką listwę dźwiękową. Poprawia to jakość dźwięku w większych pomieszczeniach. TV ma oprogramowanie androida, dostęp do sporego zasobu aplikacji.
avatar
clarke
7 grudnia 2019, 22:28
Te TV wyglądają spoko. Android 9, szybki, bez ścin, dobry dźwięk, w końcu to Onkyo :) No i cena naprawdę na plus.
Najnowsze aktualnościPoważna usterka standardu LTE
25 lutego 2020
Naukowcy z Niemiec informują o odkryciu poważnej luki w zabezpieczeniach sieci LTE, która może posłużyć do korzystania na koszt innych...

Apka udająca alkomat
25 lutego 2020
Nie zmierzy poziomu alkoholu we krwi, ale spróbuje oszacować jego ilość w naszym ciele.
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto