A A A

5,5-calowe wyświetlacze QHD od LG

8 maja 2014, 13:00
LG otrzymało certyfikat NEMKO dotyczący 5,5-calowych paneli QHD. Wszystko wskazuje, że już niebawem trafią one do masowej produkcji.
5,5-calowe wyświetlacze QHD od LG

LG może śmiało produkować swój 5,5-calowy ekran o rozdzielczości 1440 x 2560 pikseli (QHD). Jeśli wierzyć plotkom, to już wkrótce zobaczymy go w smartfonie G3, który będzie miał swoją premierę 27 maja w Londynie.

Serwis Phone Arena zauważa, że większą liczbę pikseli trudniej jest podświetlić, więc jasność panelu QHD może odpowiadać jasności ekranów LG o rozdzielczości Full HD. Więcej elementów tworzących obraz to jednak jeszcze lepszy kontrast oraz naturalnie ostrość.

Mówi się, że kilka tygodni po premierze G3 nowe smartfony z podobnymi ekranami zaprezentują Samsung oraz HTC. Na razie trudno ocenić, ile jest w tym prawdy - szczególnie, że nikt oficjalnie nie potwierdził panelu QHD w G3. Nie bądźcie więc zaskoczeni, jeśli nowy flagowy smartfon LG zadebiutuje z wyświetlaczem Full HD.

 


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto