A A A

637 milionów niebezpiecznych przeglądarek

2 lipca 2008, 12:40
637 milionów niebezpiecznych przeglądarek
Instytut ETH Zürich przeprowadził ciekawe badania, z których wynika, że ponad 637 milionów internautów korzysta z nieaktualnych lub dziurawych przeglądarek WWW. Która aplikacja wypada najgorzej?
Jak dowodzą wyniki badań, najbardziej dziurawą przeglądarką jest IE 6, z której korzysta około 50% użytkowników wszystkich wersji aplikacji Microsoftu. Warto wspomnieć, że premiera IE 7 odbyła się już 19 miesięcy temu.

Najlepiej zabezpieczeni i posiadający najnowszą wersję aplikacji są użytkownicy Firefoksa, z wersji aktualnej korzysta ponad 83% ogółu społeczności Mozilli. Dalej uplasowały się Safari (65%) i Opera (56%). Aktualność przeglądarki jest ściśle związana ze sposobem aktualizacji programu. Firefox ma wbudowany moduł do przeprowadzania aktualizacji automatycznie, Opera powiadamia o nowszej wersji, ale każe użytkownikowi pobrać ją ze strony. W przypadku IE aktualizacja następuje w drugi wtorek każdego miesiąca, niezależnie od pojawiania się błędów. Ten ostatni przypadek jest najczęściej krytykowany przez ekspertów od zabezpieczeń.

Źródło: Techzoom.net

Paweł Bijata
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Sąd blokuje blokadę
21 września 2020
Komunikator WeChat nadal może być używany w Stanach Zjednoczonych.


Tylko dla pełnoletnich
21 września 2020
Grupa aktywistów wzywa koncerny Google i Facebook, aby nie emitowały reklam przeznaczonych dla dzieci.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto