A A A

7. generacja mobilnych procesorów AMD i HP ENVY x360

5 kwietnia 2016, 15:40
AMD ogłosiło wczesną dostępność nowej, 7. generacji mobilnych procesorów AMD serii A, która zbiega się w czasie z premierą nowych notebooków firmy HP. Procesory te wyposażone w zaawansowane funkcje wideo, graficzne, wydajnościowe i zabezpieczające. Pierwszym przedstawicielem nowych komputerów z 7. generacji procesorami AMD serii A będzie nowy HP ENVY x360
7. generacja mobilnych procesorów AMD i HP ENVY x360

W kolejnych miesiącach tego roku pozostali producenci OEM mają ogłosić plany wprowadzenia swoich urządzeń z tymi procesorami - od ultracienkich notebooków, przez urządzenia konwertowalne po eleganckie komputery All-in-One. Oficjalna premiera nowej generacji procesorów APU wraz z zaprezentowaniem szerokiej gamy komputerów OEM nastąpi na targach Computex 2016, które odbędą się w dniach 31 maja - 4 czerwca 2016 r. w Tajpej w Tajwanie.

„Wiemy, że konsumenci oczekują coraz więcej: lepszej grafiki, wyższej wydajności i dłuższego czasu działania na baterii. Podjęliśmy współpracę z kluczowymi partnerami OEM, aby opracować wyjątkowe platformy komputerowe, które wykorzystają pełen potencjał 7. generacji zaawansowanych procesorów AMD APU - powiedział Jim Anderson, starszy wiceprezes i dyrektor generalny, Computing and Graphics Business Group, AMD. - Cieszę się, że niektóre z tych fantastycznych systemów już niedługo trafią do rąk konsumentów. Jestem bardzo dumny z kompetencji inżynierskich AMD, które pozwoliły nam przyspieszyć wprowadzenie tych ekscytujących nowych produktów na rynek dla naszych klientów i użytkowników końcowych".

„To ekscytujące, że HP jako pierwsza firma wprowadzi na rynek komputery z procesorami AMD APU 7. generacji, zwłaszcza że będzie to tak atrakcyjny notebook - powiedział Kevin Frost, wiceprezes i dyrektor generalny, Consumer Personal Systems, HP Inc. - Uważamy, że HP ENVY x360 spodoba się klientom, którzy szukają lepszej rozrywki i wyższej wydajności, zwłaszcza że ENVY x360 to doskonały przykład wykorzystania zalet obliczeniowych i graficznych układów AMD".

Obecnie do producentów OEM wysyłane są hurtowe ilości cztero- i dwurdzeniowych procesorów AMD serii A 7. generacji, które są wyposażone w zoptymalizowane pod kątem pracy mobilnej szybkie rdzenie x86 „Excavator" oraz w kartę graficzną Radeon R7 lub R5 umożliwiającą płynną grę w sieci i zapewniają jeszcze lepszą obsługę strumieni wideo HD. W porównaniu z mobilnym procesorem AMD FXTM wykonanym w zaprezentowanej 2 lata temu architekturze „Kaveri", nowej generacji procesory AMD FX zapewniają nawet 50% wzrost wydajności obliczeniowej .

7. generacji procesory AMD APU serii A pozwolą użytkownikom cieszyć się najnowszymi multimediami w rozdzielczości Ultra HD 4K, a technologia AMD FreeSyncTM zapewni płynną, pozbawioną błędów rozgrywkę online na notebookach i komputerach All-in-One.


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: AMD, laptop, HP
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Tor się odwołuje
25 stycznia 2022
Przedstawiciele projektu Tor odwołają się od decyzji blokującej dostęp do sieci.Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto