A A A

9 milionów pikseli w komórce

23 września 2008, 10:48
9 milionów pikseli w komórce

Na rozpoczynających się w Kolonii targach fotograficznych Photokina 2008 firma Digital Imaging Systems (DIS) przedstawiła moduł aparatu cyfrowego przeznaczony do zastosowania w telefonach komórkowych.  Moduł oznaczony jako DIS6931wyróżnia przede wszystkim bardzo wysoka – jak na urządzenie, które ma być stosowane przede wszystkim w telefonach komórkowych – rozdzielczość światłoczułego układu.

Urządzenie wyposażono w sensor typu CMOS (Complementary Metal-Oxide Semiconductor), umożliwiający rejestrację do 9 milionów pikseli. Oznacza to, że komórka wyposażona w opisywany moduł potrafiłaby zarejestrować zdjęcia o rozdzielczości 3488x2616 pikseli.

Jak na mobilne zastosowania przystało, rozmiary urządzenia DIS6931 są odpowiednio małe – zaledwie 14x15x9,2 mm. Mimo takich gabarytów oprócz sensora o wysokiej rozdzielczości urządzenie wyposażono w mechaniczną migawkę i szybki autofokus.

Elektronika zastosowana w tym niewielkim module oferuje na tyle wysoką wydajność przetwarzania obrazu, że umożliwia rejestrację nie tylko zdjęć, ale także obrazu wideo (do 30 klatek na sekundę) w rozdzielczości HD 720p.

Uruchomienie masowej produkcji urządzenia planowane jest na czwarty kwartał br., zatem pierwszych komórek z nowym modułem należy się spodziewać najwcześniej w przyszłym roku.

Źródło: DIS


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto