A A A

AI na usługach barmanów

6 sierpnia 2019, 15:20
Pracownicy londyńskiego baru będą wspomagani przez system rozpoznawania twarzy.
AI na usługach barmanów

Pod koniec września w jednym z londyńskich barów zostanie uruchomiony system rozpoznawania twarzy opracowany przez firmę DataSparQ.

Kamery wspomagane przez technologię sztucznej inteligencji mają przyczynić się do skrócenia kolejek w barze. Dzięki możliwości ustalenia, kto i w jakiej kolejności pojawił się w lokalu, da się wskazać klientów, którzy powinni być obsłużeni w pierwszej kolejności. Obraz kolejki będzie wyświetlany nad stanowiskiem barmana, co pozwoli uniknąć sporów między gośćmi.

John Wyllie, pracownik firmy DataSparQ, powiedział, że system gwarantuje przestrzegania zasady „kto pierwszy ten lepszy" i pośrednio wpłynie na zachowanie gości – ludzie nie będą irytować się, że są ignorowani przez obsługę baru.

Próby przeprowadzone w zeszłym miesiącu w barze „5cc Harrild & Sons" w Farringdon potwierdziły skuteczność systemu. Szacuje się, że gdyby z technologii skorzystało 48 tysięcy pubów w Wielkiej Brytanii, ich pracownicy mogliby nalać dodatkowe 78 milionów kufli piwa rocznie.

Dodatkową zaletą opisywanego systemu jest możliwość wykrycia osób, które wyglądają na zbyt młode, aby szukać rozrywki w pubie.

fot. DataSparQ


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto