A A A

AI na usługach barmanów

6 sierpnia 2019, 15:20
Pracownicy londyńskiego baru będą wspomagani przez system rozpoznawania twarzy.
AI na usługach barmanów

Pod koniec września w jednym z londyńskich barów zostanie uruchomiony system rozpoznawania twarzy opracowany przez firmę DataSparQ.

Kamery wspomagane przez technologię sztucznej inteligencji mają przyczynić się do skrócenia kolejek w barze. Dzięki możliwości ustalenia, kto i w jakiej kolejności pojawił się w lokalu, da się wskazać klientów, którzy powinni być obsłużeni w pierwszej kolejności. Obraz kolejki będzie wyświetlany nad stanowiskiem barmana, co pozwoli uniknąć sporów między gośćmi.

John Wyllie, pracownik firmy DataSparQ, powiedział, że system gwarantuje przestrzegania zasady „kto pierwszy ten lepszy" i pośrednio wpłynie na zachowanie gości – ludzie nie będą irytować się, że są ignorowani przez obsługę baru.

Próby przeprowadzone w zeszłym miesiącu w barze „5cc Harrild & Sons" w Farringdon potwierdziły skuteczność systemu. Szacuje się, że gdyby z technologii skorzystało 48 tysięcy pubów w Wielkiej Brytanii, ich pracownicy mogliby nalać dodatkowe 78 milionów kufli piwa rocznie.

Dodatkową zaletą opisywanego systemu jest możliwość wykrycia osób, które wyglądają na zbyt młode, aby szukać rozrywki w pubie.

fot. DataSparQ


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Co planują twórcy Snapchata?
18 września 2019
Komunikator stracił wielu użytkowników po tym, jak Facebook skopiował funkcje Snapchata do swojej aplikacji. Twórcy narzędzia nie poddali...
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto