A A A

AI zaproponuje zmianę treści wpisu

4 grudnia 2020, 09:30
YouTube będzie odradzać zamieszczanie obraźliwych komentarzy.
AI zaproponuje zmianę treści wpisu

Przemyśl to jeszcze

Serwis YouTube będzie prosić komentujących o zmianę treści wpisu, jeżeli system sztucznej inteligencji zastosowany w portalu uzna, że komentarz jest obraźlwy lub agresywny.

 

To tylko sugestia

W oficjalnym blogu YouTube'a napisano:

Aby zachęcić do prowadzenia dyskusji z szacunkiem dla rozmówcy, uruchamiamy nową funkcję, która będzie ostrzegać użytkowników, gdy ich komentarz może być obraźliwy dla innych, dając im szansę zastanowienia się przed opublikowaniem wpisu.

System AI zastosowany w portalu rozpoznaje potencjalnie obraźliwe posty, ucząc się na podstawie informacji wielokrotnie zgłaszanych przez użytkowników. Nowa funkcja działa już w aplikacji YouTube'a uruchamianej na urządzeniach z Androidem.

Programiści Google'a podkreślają, że komentarz zawsze będzie mógł zostać opublikowany – nawet w sytuacji, gdy autor wpisu zignoruje ostrzeżenie. Oczywiście nie ma gwarancji, że treść pozostanie w serwisie; gdy okaże się, że jest obraźliwa, będzie skasowana przez automatyczny system kontroli lub przez moderatorów.

Od początku 2019 roku liczba obraźliwych komentarzy usuwanych codziennie z serwisu zwiększyła się 46-krotnie. Od lipca do września portal zlikwidował ponad 54 tysiące kanałów, w których pojawiała się mowa nienawiści.

fot. Google, Pixabay


Adam Wiśniewski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto