A A A

AMD - trzy nowe procesory APU

24 maja 2013, 14:37
AMD - trzy nowe procesory APU

AMD zaprezentowała trzy nowe rodzaje procesorów APU Serii A oraz Serii E (APU tj. Accelerated Processing Unit – Układy Przyspieszonego Przetwarzania), które wprowadza do swojej linii produktów.

- Rynek kliencki ewoluuje za sprawą większej różnorodności typów i rozmiarów urządzeń mobilnych oraz wyższych wymagań oprogramowania. Firma AMD ma wyjątkową pozycję, aby zapewnić najlepsze procesory do spełnienia dziś potrzeb użytkowników urządzeń mobilnych - powiedziała Lisa Su senior vice president i general manager, w dziale Global Business units.

Szczegóły mobilnej platformy AMD dla procesorów APU wydanych w 2013 roku

Procesor APU klasy Elite Mobility firmy AMD

Pierwszy na świecie 28-nanometrowy, czterordzeniowy procesor APU w formie układu SoC x86 zapewnia najlepsze na planecie możliwości graficzne spośród wszystkich układów SoC przeznaczonych dla małych, dotykowych notebooków, tabletów i komputerów hybrydowych o wielkości do 13 cali. Procesor ten wnosi najlepsze doznania z multimediów HD oraz grania w wysokiej jakości gry.

Dostępna jako procesor APU Serii A firmy AMD – nowa platforma trafia na rynek w konfiguracjach dwu- (A4) i czterordzeniowych (A6), łącząc rdzenie procesora „Jaguar” x86 z bazującą na architekturze GCN (Graphics Core Next) kartą graficzną AMD Radeon Serii 8000.

Do 172% lepszy stosunek wydajności procesora do pobieranej energii i o 212% lepszy stosunek wydajności na Wat karty graficznej względem swojego poprzednika2,3, i do 12 godzin długości działania na baterii w trybie spoczynku

Do 45% dłuższa praca na baterii i niemal pięciokrotnie wyższa wydajność karty graficznej niż u konkurencji ,

Pełna obsługa dotykowych ekranów 1080p oraz pełna zgodność z systemem Microsoft Windows, w tym wsparcie dla aktualizacji Windows Blue -

Procesor APU klasy Mainstream firmy AMD

Najlepsza w swojej klasie karta graficzna i pierwszy w tej klasie czterordzeniowy układ SoC x86 zapewnia idealną równowagę między funkcjonalnością i przystępnością dla podstawowej klasy, małych, dotykowych notebooków.

Łączy zarówno dwa lub cztery rdzenie procesora „Jaguar” x86 z wykonaną w architekturze GCN (Graphics Core Next) kartą graficzną AMD Radeon™ Serii 8000, dzięki czemu zapewnia oszałamiającą wizualną wydajność i całodzienne działanie na baterii o Czterordzeniowe procesory APU klasy Mainstream, będące częścią rodziny procesorów APU Serii A firmy AMD (modele A4 i A6), są pierwszymi i jedynymi czterordzeniowymi rozwiązaniami x86 dla małych i podstawowej klasy notebooków.

Dwurdzeniowe wersje to procesory APU Serii E firmy AMD, dostępne jako modele E1 i E2

Do 132% lepszy stosunek wydajności wizualnej do pobieranej energii, do 127% lepsza ogólna wydajność przypadająca na 1 Wat oraz do 25% lepsza sprawność energetyczna w porównaniu do poprzednich generacji ,

Maksymalnie nawet 11 godzin działania na baterii w stanie bezczynności

Do 88% lepsza wydajność karty graficznej, do 33% lepsza wydajność w grach i do 29% szybsza kompresja plików niż u konkurencji.

Procesor APU klasy Elite Performance firmy AMD

Te model to, jak twierdzi producent, do 12% lepsze wyniki w zakresie ogólnej wydajności i o 20-40% lepsza wydajność wizualna niż w poprzedniej generacji , , w tym do 51% lepsza sprawność energetyczna w czasie odtwarzania filmów HD i do 13 godzin działania na baterii w spoczynku .

Pomiędzy 39% a 72% lepsza niż konkurencja wydajność we współczesnych, topowych grach


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościOkrągłe urodziny "Woza"
6 sierpnia 2020
Na pożółkłej kartce z kalendarza IT dziś urodziny współtwórcy komputera Apple – Steve'a „Woza” Wozniaka.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto