A A A

AMD – technologia pozwalająca tworzyć materiały VR oraz 360-stopniowe wideo

27 października 2016, 10:00
Firma AMD zaprezentowała nową otwartą technologię, która pozwala również w czasie rzeczywistym łączyć obrazy wideo z urządzenia wyposażonego w nawet 32 kamer. Dzięki niej oraz przy użyciu profesjonalnych kart graficznych Radeon Pro powstały niezwykłe materiały.
AMD – technologia pozwalająca tworzyć materiały VR oraz 360-stopniowe wideo

Firmy Arka Media Works i AMD Radeon Technologies Group (RTG) wykorzystały nową technologię, aby stworzyć 360-stopniowe wideo i kompletny materiał VR. Pierwsze z nich jest dostępne już teraz i zostało pokazane odwiedzającym na 18 festiwalu filmowym zorganizowanym przez Bombajską Akademię Ruchomego Obrazu (MAMI).

Stworzenie tych materiałów było możliwe dzięki przygotowanym przez AMD zupełnie nowej kamerze VR - bb360cc - oraz oprogramowaniu do łączenia wideo „Project Loom". Sprzęt ten umożliwia podgląd w warunkach VR z nawet 32 kamer, zaś program pozwala szybko stworzyć 360-stopniowe wideo i to zwykle w czasie rzeczywistym, czym przyćmiewa alternatywne techniki, które wymagają więcej czasu. Otwarte oprogramowanie powstałe w ramach Project Loom zostanie szeroko udostępnione twórcom przed końcem roku.

„AMD jest naprawdę skoncentrowane na tym, aby zapewnić milionom ludzi na całym świecie dostęp do VR, co przekłada się w tym wypadku na umożliwienie twórcom filmowym oferowania jakości kinowej w warunkach wirtualnej rzeczywistości. - powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group w firmie AMD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto