A A A

AMD FirePro V4900

3 listopada 2011, 09:10
AMD FirePro V4900

Firma AMD zaprezentowała nową kartę AMD FirePro V4900 oferującą wysoką wydajność, zarówno w tworzeniu treści cyfrowych (DCC), jak i w komputerowym wspomaganiu projektowania (CAD).

AMD FirePro V4900 ma 1GB 128-bitowej pamięci RAM GDDR5, pracującej z przepustowością 64GB/s co ma zapewnić ekspresowy dostęp do danych, podczas gdy Microsoft Direct X11, OpenGL 4.2 oraz język OpenCL mają umożliwić użytkownikom na bieżąco korygowanie i usprawnianie ich modeli przez korzystanie z szerokiej gamy dostępnych na rynku narzędzi i aplikacji.

- AMD FirePro V4900 tworzy dla siebie nową ligę i redefiniuje możliwości najtańszych profesjonalnych kart graficznych - mówi Sandeep Gupte, general manager of Professional Graphics w firmie AMD.

Ulepszona technologia AMD Eyefinity i DisplayPort 1.2 umożliwi konfigurację równoczesnego wyświetlania nawet na sześciu ekranach, zapewniając zarazem wyższą rozdzielczość, dzięki czemu zwiększy się wydajność pracy. Równocześnie zmniejszy się złożoność technologiczna i koszty typowych wielomonitorowych konfiguracji. Dzięki efektywnym relacjom firmy AMD z dostawcami rozwiązań, karty AMD FirePro V4900 będą dostępne w najpopularniejszych na rynku stacjach roboczych, m.in. firmy HP i innych.

Produkty AMD FirePro są testowane na bieżąco w rzeczywistych sytuacjach, aby zapewnić ich harmonijne i stabilne dostosowanie do wymogów i zgodności z wieloma wiodącymi aplikacjami.

Karta AMD FirePro V4900 jest dostępna w wybranych systemach firmy Dell i Fujitsu oraz stacjach roboczych HP. Od 1 listopada 2011 roku jest w sprzedaży w cenie 189 dolarów za sztukę.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto