A A A

AMD Radeon HD 7970

23 grudnia 2011, 11:49
AMD Radeon HD 7970

Firma AMD wypuściła dzisiaj na rynek kartę graficzną AMD RadeonTM HD 7970 przeznaczoną do desktopów.

Wraz z pojawieniem się karty AMD RadeonTM HD 7970, firma przedstawiła również nową architekturę Graphics Core Next umożliwiającą poprawę wydajność o ponad 150% względem poprzedniej generacji kart. Zaprojektowana tak, aby obsługiwać PCI Express 3.0 i technologię AMD Crossfire, karta graficzna AMD Radeon HD 7970 została przygotowana specjalnie do radzenia sobie z grami kolejnej generacji.

AMD Radeon HD 7970 obsługuje technologię AMD App Acceleration umożliwiającą wyświetlanie obrazu w wysokiej rozdzielczości, a przy tym oferującą zadowalającą wydajność w codziennie używanych aplikacjach. Osiągniecia technologii AMD Eyefinity umożliwiają graczom i entuzjastom desktopów na podłączenie do 6 monitorów do jednej karty graficznej, dostarczając stereoskopowych wrażeń w 3D i 16k x 16k rozdzielczości ekranu. Karta jest również uzbrojona w najnowszą szynę PCI Express 3.0 oraz pamięć GDDR5 pozwalając na zwiększenie wydajności karty graficznej.

Karta graficzna AMD RadeonTM HD 7970 będzie dostępna od 9 stycznia 2012 roku u sprzedawców na całym świecie i będzie kosztować od 499 euro.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności

Motorola P40 – znamy specyfikację
17 lutego 2019
W internecie pojawiła się prawdopodobna specyfikacja nowego urządzenia firmy Motorola. Smartfon może wykorzystać do działania procesor...


Hakerzy w słusznej sprawie
16 lutego 2019
Po nietypowe rozwiązanie sięgnął szwajcarski rząd. Świadomie zaprosił do ataku profesjonalnych hakerów, który mają „przetestować”...

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto