A A A

AMD Radeon Pro Duo – najpotężniejsza platforma do treści VR

15 marca 2016, 07:00
Firma AMD zaprezentowała dziś pierwszą na świecie platformę do jednoczesnego tworzenia i konsumowania treści VR - AMD Radeon Pro Duo wraz z zestawem narzędzi LiquidVR.
AMD Radeon Pro Duo – najpotężniejsza platforma do treści VR

SDK to platforma przewidziana dla praktycznie wszystkich zastosowań VR: od rozrywki, przez edukację, reporterstwo, po medycynę i kino. Powalające 16 TeraFlopsów mocy obliczeniowej sprawia, że to rozwiązanie idealnie stworzone dla stylu życia deweloperów, ponieważ pomaga im w pracy pozwalając jeszcze szybciej przygotowywać materiały VR oraz zapewnia maksymalną jakość i płynność, gdy po pracy zechcą uruchomić gry DirectX 12.

Firma AMD zapewnia, że nie ustaje w wysiłkach mających na celu rozwiązywanie głównych problemów, przed jakimi stają deweloperzy, i dzięki bliskiej współpracy ze społecznością twórców oraz wykorzystaniu technologii AMD LiquidVR umożliwia im zredukowanie opóźnień i przyspieszanie procesu renderingu w warunkach wirtualnej rzeczywistości. Kolejnym krokiem AMD w rozwoju VR jest wprowadzenie nowej karty graficznej AMD Radeon Pro Duo, czyli zaawansowanej i potężnej karty wyposażonej w dwa układy graficzne. Sprzęt ten zapewnia odpowiednią moc designerom, twórcom i konsumentom wirtualnej rzeczywistości.

Karta graficzna AMD Radeon Pro Duo to pierwszy z produktów z linii AMD VR Ready Creator. Wraz z LiquidVR SDK to także wybór studia Crytek dla inicjatywy VR First, która ma na celu pomagać w edukacji nowych talentów w dziedzinie VR poprzez zapewnianie odpowiedniego sprzętu szkołom i uczelniom na całym świecie.

Karta będzie dostępna na początku drugiego kwartału 2016 w sugerowanej cenie w sklepach internetowych wynoszącej 1499 USD.


Krzysztof Mocek / Informacja prasowa
krzysztof.mocek@firma.interia.pl
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto