A A A

AMD Radeon Pro WX - profesjonalne karty graficznych

26 lipca 2016, 14:30
AMD przedstawiło nową linię kart graficznych - Radeon Pro WX, sprzęt skierowany, jak twierdzi amerykańska firma - do profesjonalistów.
AMD Radeon Pro WX - profesjonalne karty graficznych

Dla kogo przygotowano nowe karty graficzne:

- Radeon Pro WX 7100 jest przewidziany do wymagających zadań z zakresu inżynierii oraz obróbki multimediów i jest także rozwiązaniem AMD dla profesjonalistów tworzących materiały VR - w cenie poniżej 1000 USD,
- Radeon Pro WX 5100 to rozwiązanie do tworzenia nowych produktów zwłaszcza w bliskiej erze projektowania w oparciu o silniki renderujące gier,
- Radeon Pro WX 4100 to  wydajność w karcie graficznej o połowie standardowej wysokości zapewniając wreszcie średniej klasy wydajność potrzebną profesjonalistom CAD w rozmiarze typowym dla rozwiązań SFF (Small Form Factor).

Spodziewana dostępność tych produktów jest przewidziana na 4 kwartał 2016 roku.

„Długo i dokładnie przyglądaliśmy się branży stacji roboczych i zdecydowaliśmy się skoncentrować na tym, co można zdefiniować jako „sztuka robienia rzeczy niemożliwych". Radeon Pro reprezentuje potężną alternatywę dla starego sposobu tworzenia oferując obok własnościowych rozwiązań otwarte odpowiedniki oraz obok zamkniętych ekosystemów większą możliwość wyboru i elastyczność. - powiedział Raja Koduri, starszy wiceprezes i główny architekt w Radeon Technologies Group w AMD.

Nowe karty graficzne Radeon Pro Serii WX to zwiastun tej nadchodzącej ery cyfrowego tworzenia, który zaprojektowano dla profesjonalistów i tych, którzy przesuwają granice poznania w nauce, technologii i inżynierii. Dzięki nim profesjonalni użytkownicy otrzymują dostęp do:

• Produktów zaprojektowanych przez AMD z wykorzystaniem najwyższej jakości komponentów oraz materiałów
• Całodobowe wsparcie techniczne VIP, które jest zobowiązane odpowiadać w ciągu maksymalnie 5 minut
• 3-letnia ograniczona gwarancja oraz bezpłatna, 7-letnia rozszerzona gwarancja
• Optymalizacje dla szerokiego spektrum aplikacji profesjonalnych
• Solidna wydajność i niezawodność w ekstremalnych warunkach

Nowe karty graficzne Radeon Pro Serii WX są częścią rodziny Polaris i tym samym korzystają najnowszych ulepszeń 4. generacji architektury Graphics Core Next, pozwalają na kodowanie i dekodowanie wideo w 4K dzięki obsłudze standardów HEVC i VP9, oraz obsługują następnej generacji ekrany poprzez DisplayPort 1.4-HDR i HDMI 2.0 - wszystko to w układzie wyprodukowanym z użyciem 14-nanometrowego procesu FinFET.


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto