A A A

AMD Radeon RX480 - najtańsza karta do VR

1 czerwca 2016, 07:10
AMD podczas targów Computex zaprezentowało "najtańszą kartę" do VR - jak nazwał ją sam producent. Mowa o Radeon RX480, znacznie tańszym odpowiedniku Nvidia GeForce 970. Sugerowana cena to 199 dolarów.
AMD Radeon RX480 - najtańsza karta do VR

Nowa karta działa w oparciu na architekturę Polaris (14 nm). Na rynku zadebiutują wersje o pamięci 4 GB (cena 199 dolarów) i 8 GB (229 dolarów) pamięci  GDDR5. Całość ma  256-bitowy interfejs.

RX480 od początku do końca ma być "budżetową" odpowiedzią na GTX 970 (nie ma konkurować z GTX 1070/1080). AMD chwali się, że ich nowa karta bez problemu poradzi sobie z "Doomem" i nadchodzącym "Battlefield 1".

- Efektywność kart graficznych Radeon Serii RX to wypadkowa dużych ulepszeń w architekturze i zastosowania po raz pierwszy w branży procesu produkcyjnego 14 nm FinFET do tego rodzaju układów graficznych. Karty te mogą stanowić punkt zwrotny w rozwoju wirtualnej rzeczywistości - powiedział Patrick Moorhead, główny analityk w Moor Insights & Strategy. - Poprzez obniżenie kosztu zakupu sprzętu oraz powiększenie rynku urządzeń zdolnych do obsługi VR karty graficzne Radeon Serii RX mają potencjał sprawić, że systemy VR dotrą do sklepów w większej liczbie oraz pozwolić treściom VR uzyskać nowe, wyższe poziomy finansowania, czy wręcz nawet obniżyć koszty zestawów VR."

Czekamy na więcej informacji o samej karcie, a także o cenie na rynku europejskim (prawdopodobnie 199 euro, czyli około 873 złotych).

 

 


PC Format / Informacja prasowa
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualnościFacebook dla biznesu
16 października 2019
Platforma społecznościowa wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób prowadzących małe firmy.

Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto