A A A

AMD XConnect - gaming w komputerach 2-w-1

10 marca 2016, 07:10
Firma AMD wprowadza dziś rozwiązanie, które zupełnie zmienia oblicze grania na laptopach i komputerach 2-w-1. Dzięki technologii AMD XConnect laptopy będą mogły być podłączane do zewnętrznych stacji dokujących, w których można wykorzystać nawet najszybsze karty graficzne typowe dla komputerów stacjonarnych.
AMD XConnect - gaming w komputerach 2-w-1

Firma AMD wprowadza dziś rozwiązanie, które zupełnie zmienia oblicze grania na laptopach i komputerach 2-w-1. Dzięki technologii AMD XConnectTM laptopy będą mogły być podłączane do zewnętrznych stacji dokujących, w których można wykorzystać nawet najszybsze karty graficzne typowe dla komputerów stacjonarnych.

• Gracze korzystający z laptopów nie będą już skazani na drogie, ciężkie i duże modele gamingowe, których wydajność wciąż jest niższa od komputerów stacjonarnych - do grania wystarczy bowiem nawet Ultrabook® ze zintegrowaną kartą graficzną, o ile podłączy się do niego stację zgodną z AMD XConnectTM;

• Grający na laptopach mogą zyskać wydajność w grach typową dla komputerów stacjonarnych;

• Grający na laptopach będę mogli wymieniać karty graficzne na wydajniejsze;

• Laptopy staną się gotowe do obsługi systemów wirtualnej rzeczywistości i zaoferują wydajność w grach wystarczającą do rozrywki w 4K i ponad 100 kl./s w topowych grach, w tym na monitorach obsługujących AMD FreeSync;

• Stacje dokujące będą mogły mieć rozmaite formy - małe z mobilnymi kartami graficznymi, jak i duże z pełnowymiarowymi, mocniejszymi i zarazem tańszymi kartami graficznymi;

• Producenci laptopów nie stracą, lecz będą mogli oferować większe portfolio produktowe o bardziej uniwersalnych możliwościach.

AMD XConnect ta przede wszystkim rezultat ponad 8 miesięcy wspólnych prac z firmami Razer i Intel. Nośnikiem dla technologii będzie bowiem interfejs Thunderbolt 3, co oznacza, że AMD XConnect nie jest ograniczone do żadnej z platform sprzętowych. Wystarczy, że komputer będzie miał certyfikowane złącze Thunderbolt 3 z aktualnym firmwarem, aktualnym Windows 10, będzie miał aktywną funkcję Thunderbolt eGFX oraz zainstalowany sterownik Radeon Software 16.3 lub nowszy.

W praktyce zgodne laptopy będą oznaczane zapewne w sposób analogiczny do monitorów obsługujących AMD FreeSync, czyli poprzez etykietę AMD XConnect i konsument nie będzie musiał sprawdzać wersji poszczególnych składników. Samo uruchomienie technologii sprowadza się do podłączenia stacji do laptopa - sterownik AMD sam wykryje i uruchomi sprzęt. AMD XConnect działa zarówno przy korzystaniu z ekranu laptopa, jak i zewnętrznych wyświetlaczy.

Pierwszym laptopem zgodnym z AMD XConnect jest Razer Blade Stealth ze stacją Razer Core.

Oto lista kart graficznych AMD Radeon zgodnych z AMD XConnect:

• AMD RadeonTM R9 Serii Fury
• AMD RadeonTM R9 Serii Nano
• AMD RadeonTM R9 Serii 300
• AMD RadeonTM R9 Serii 290
• AMD RadeonTM R9 Serii 280
• Nadchodzące karty graficzne AMD w architekturze Polaris

 

 


PC Format / Informacja prasowa
Tagi: AMD, Razer
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto