A A A

AMD i BlueStacks łączą siły

24 października 2011, 11:52
AMD i BlueStacks łączą siły

Firma AMD poinformowała o inwestycji w BlueStacks, firmę typu venture, opracowującą innowacyjne oprogramowanie. Firma BlueStacks wprowadziła rozwiązanie umożliwiające aplikacjom systemu Android działać szybko i na pełnym ekranie na urządzeniach opartych o system Windows.

AMD i BlueStacks nawiązały współpracę w celu optymalizacji oprogramowania BlueStacks App Player for Windows do pracy z tabletami i notebookami w technologii AMD VISION wyposażonymi w układy APU firmy AMD. Dzięki temu połączeniu oprogramowania BlueStacks i technologii AMD użytkownicy będą mogli korzystać ze swoich ulubionych aplikacji systemu Android na praktycznie każdym, wyposażonym w podzespoły firmy AMD urządzeniu, opartym o system Windows, włączając w to ponad 200 tysięcy aplikacji dostępnych na Android Market.

"Bluestacks jest wizjonerskim producentem oprogramowania, który sprawia, że mobilne aplikacje systemu Android stają się częścią szerszego ekosystemu i poprawia doznania użytkowników na naszych wielokrotnie nagradzanych platformach APU” powiedział Manju Hedge, corporate vice president, AMD Fusion Experience Program. Firma AMD stara się wspierać takich zmieniających zasady gry innowatorów poprzez inwestycje i innego rodzaju współpracę, by zapewnić użytkownikom nowe wrażenia, które pozwalają w pełni cieszyć się możliwościami wspaniałej grafiki i mocą obliczeniową dostarczoną przez AMD."

"Inwestycja firmy AMD w BlueStacks pomoże nam stworzyć środowisko, w którym użytkownik będzie miał dostęp do ulubionych aplikacji niezależnie od platformy technologicznej, co zapewni większą wartość rozrywki i wydajności," powiedział Rosen Sharma, prezes i dyrektor generalny BlueStacks. "Praca z firmą AMD pozwala nam to robić szybciej, poprzez rozwijanie naszej sieci producentów sprzętu i sprzedawców detalicznych, by dotrzeć do szerokiego grona zwykłych użytkowników i przedsiębiorstw, które chcą uzyskać więcej z systemu Android."

Założycielem BlueStacks jest Rosen Sharma, odnoszący sukcesy przedsiębiorca, który założył już kilka firm, kupionych później przez liderów branży, takich jak Microsoft, Google, Citrix i McAfee. Rozwiązanie programistyczne BlueStacks zostało publicznie zaprezentowane w AMD’s Fusion Zone na konferencji COMPUTEX w Tajpej w 2011 roku.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto