A A A

AMD na MWC 2014: Dual-OS Android niebawem trafi do sprzedaży

26 lutego 2014, 11:00
Niedługo będzie można na urządzeniach z Windows korzystać bez problemów z systemu Android. W jaki sposób? Firma AMD ma odpowiedź, na to pytanie.
AMD na MWC 2014: Dual-OS Android niebawem trafi do sprzedaży

Firma AMD ogłosiła podczas targów Mobile World Congress, że w drugiej połowie 2014 roku zostanie wprowadzone do sprzedaży nowe, zoptymalizowane dla procesorów APU firmy AMD rozwiązanie Dual-OS Android firmy BlueStacks. Wspólne rozwiązanie obu firm umożliwi określonym tabletom, urządzeniom 2-w-1, notebookom oraz komputerom stacjonarnym z systemem Microsoft Windows i bazującym na rozwiązaniach AMD uzyskanie pełni możliwości systemu  Google Android.

Dostępność w punktach sprzedaży takiego zwirtualizowanego rozwiązania, zaprezentowanego na niedawnych, tegorocznych targach CES, umożliwi konsumentom łatwy dostęp zarówno do systemu Windows jak i Android, które funkcjonują jeden obok drugiego na komputerach bazujących na rozwiązaniach firmy AMD. Jeszcze w tym roku rozwiązanie BlueStacks będzie dostępne w pierwszej kolejności wśród kilku kluczowych partnerów realizujących sprzedaż detaliczną na obszarze EMEA, w tym między innymi w Elkjop Group.

„Możliwość wykorzystania ekosystemów obu systemów operacyjnych daje użytkownikom dostęp zarówno do aplikacji Windows, jak i Android, jednak kluczowe jest nieodczuwalne zintegrowanie możliwości rozrywki i pracy pomiędzy tymi ekosystemami" - powiedział corporate vice president w dziale Product Management firmy AMD. „Wprowadzenie naszego rozwiązania do sprzedaży detalicznej stawia firmy AMD i BlueStacks w wyjątkowej pozycji i umożliwia zaoferowanie kupującym opcji dostępu do tych znakomitych możliwości w momencie, gdy nabywają swoje nowe urządzenia".
Kupujący komputery będą mieli możliwość dodania opcji AMD-BlueStacks w momencie zakupu PC bazujących na rozwiązaniach firmy AMD w wybranych punktach sprzedaży. Wygodna integracja rozwiązania firmy BlueStacks skutecznie łączy dotychczas oddzielone urządzenia mobilne i komputery nie wymagając przy tym dodatkowego sterownika czy obsługi innych rozszerzeń.

Detaliczna wersja BlueStacks działająca na komputerach z systemem Windows napędzanych przez wybrane procesory APU firmy AMD oferuje:

- Znajomy interfejs użytkownika systemu Android, w tym jego ustawienia, konfiguracje i możliwość dostosowania do potrzeb użytkownika;

- Możliwość uruchomienia aplikacji systemu Android w oddzielnym oknie lub na pełnym ekranie wykorzystując bezpośredni dostęp do mocy przetwarzania karty graficznej AMD;

- Obsługę setek tysięcy aplikacji systemu Android, dostępnych bezpośrednio w oficjalnych sklepach, a także możliwość synchronizacji z tymi samymi aplikacjami zainstalowanymi na innych urządzeniach z Androidem, jakie posiada użytkownik;

- Współdziałanie poprzez bezpośrednie dzielenie plików, do których dostęp ma system Android, nawet jeśli są zapisane w systemie plików Windows;

- Obsługę wbudowanych kamer, akcelerometrów, żyroskopów i innych urządzeń sensorycznych.

Podobnie jak w zaprezentowanym na targach CES 2014 prototypie, rozwiązanie ze sprzedaży nie wymaga od użytkownika, aby odłączył się od jednego systemu operacyjnego przed użyciem innego. Rozwiązanie AMD i BlueStacks uruchamia system Android wirtualnie w samym Windowsie. Możliwości dostosowania ustawień i personalizacji znane z urządzeń na Androidzie stają się teraz dostępne w systemie operacyjnym Windows.

Technologia dostępna w sklepach umożliwia także łatwą synchronizację pomiędzy oboma ekosystemami, dzięki usłudze BlueStack's FoneLink, rozszerzającej możliwości bazujących na rozwiązaniach firmy AMD komputerów z Windows o rozwiązania z urządzeń mobilnych w systemie operacyjnym Android i odwrotnie.


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto