A A A

AMD odwołuje dwurdzeniowe Phenomy

7 lipca 2008, 19:03
AMD odwołuje dwurdzeniowe Phenomy

Nie będzie premiery dwurdzeniowych procesorów Phenom. Przynajmniej na razie, bo AMD zdecydowało o zmianie strategii i wycofało się z produkcji tych układów w technologii 65 nm. Prawdopodobnych powodów odwołania premiery może być kilka. AMD dysponuje obecnie szeroką ofertą dwurdzeniowych procesorów Ahtlon 64 X2, których taktowanie sięga powyżej 3 GHz, a niska cena zapewnia powodzenie wśród klientów. Wprowadzenie kolejnych procesorów wiązałoby się więc z bratobójczą walką nowego ze starym, co niekoniecznie wyszłoby na zdrowie producentowi (który obecnie i bez tego boryka się z kłopotami).

Drugim powodem, o którym mówi się bardzo głośno, są rzekome kłopoty z produkcją dwurdzeniowych Phenomów w technologii 65 nm. Ponoć AMD ma problemy z osiągnięciem wysokiego taktowania i stabilnej pracy układów. Do tematu dwurdzeniowego Phenoma wrócimy prawdopodobnie, gdy firma zacznie ich produkcję w niższej technologii 45 nm. Czyli mniej więcej za rok.

Źródło: Fudzilla


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto