A A A

AMD podaje ceny dwuprocesorowych nowości

14 lipca 2008, 15:49
AMD podaje ceny dwuprocesorowych nowości

AMD ujawniło planowane ceny dla dwuprocesorowych kart graficznych opartych na świetnie przyjętych Radeonach HD 4850 i 4870. Model 4850 X2 z 2 GB pamięci graficznej GDDR3 ma kosztować 499 dolarów, a szybszy  4870 X2 z 2 GB pamięci GDDR5 będzie droższy o 100 dolarów.
Pierwsza karta ukaże się jednak miesiąc po premierze 4870 X2, którego wprowadzenie na rynek planowane jest na sierpień. Bardzo możliwe, że AMD zdecyduje się także na wprowadzenie tańszego modelu 4850 X2 z 1 GB pamięci.

Przy okazji omawiania premier kart muliGPU warto wspomnieć o wypowiedzi, jakiej udzielił serwisowi Techtree.com główny inżynier AMD Raja Koduri. Poinformował on o udanym zbudowaniu komputera korzystającego z czterech kart Radeon HD 4870 X2, czyli łącznie ośmiu procesorów graficznych jednocześnie. Od razu jednak zaznaczył, że AMD nie planuje wprowadzenia takiej opcji do swoich sterowników graficznych. Koduri stwierdził, że choć obecne gry i sterowniki nie mają problemu z szybkością przesyłania danych między poszczególnymi procesorami graficznymi, to prawdopodobnie problem ten pojawi się w przyszłości.

Źródło: Fudzilla


Maciej Płochocki PCF
Tagi: sprzęt
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto