A A A

AMD wprowadza na rynek pierwsze procesory Bulldozer

7 września 2011, 15:05
AMD wprowadza na rynek pierwsze procesory Bulldozer

Ruszają pierwsze dostawy procesorów o nazwie kodowej “Interlagos” dla klientów OEM.

Firma AMD ogłosiła dziś rozpoczęcie dostaw pierwszych procesorów działających w oparciu o architekturę x86 “Bulldozer”. Produkcja pierwszych 16-rdzeniowych procesorów o nazwie kodowej “Interlagos,” rozpoczęła się w sierpniu a pierwsze dostawy dla klientów OEM są już trakcie realizacji. Kompatybilne z infrastrukturą i platformami AMD OpteronTM Serii 6100 procesory “Interlagos” powinny znaleźć się w ich ofercie już w czwartym kwartale tego roku. Wiele z procesorów z pierwszych zakontraktowanych dostaw znajdzie się na pokładzie tworzonych właśnie superkomputerów.

“To naprawdę ważny moment dla całej branży. Architektura “Bulldozer” rozpoczyna zupełnie nowy rozdział w kształtowaniu możliwości skalowania wydajności procesorów x86,” powiedział Rick Bergman, senior vice president and general manager, AMD Products Group. "Nowa, dająca dużą elastyczność architektura “Bulldozer” daje możliwości skalowania niezbędne do stale zwiększających się nakładów pracy związanych z przetwarzaniem w chmurze i wirtualizacją.”


Tagi:
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności


Nie zapomnij o haśle!
21 czerwca 2022
Choć mogą się wydawać mało nowoczesne, hasła to nadal nie tylko jeden z najpopularniejszych sposobów zabezpieczania swoich kont, ale także...


Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto