A A A

AMD zapowiada kartę graficzną RX 6700 XT

3 marca 2021, 19:05
Rodzina układów Big Navi nieznacznie powiększa się.
AMD zapowiada kartę graficzną RX 6700 XT

Osamotniony akcelerator

Podczas zorganizowanej dzisiaj konferencji online firma AMD zaprezentowała nową kartę graficzną. Mowa tu o modelu RX 6700 XT. Wbrew oczekiwaniom była to jedyne jednostka GPU. W przeciekach mówiło się o tym, że w parze z tym układem  do sprzedaży trafi również RX 6700. Jednakże prawdopodobnie w związku z kolejnymi przestojami w produkcji producent zdecydował o przełożeniu niniejszej premiery.

 

Konkurencja rośnie

Specyfikacja karty właściwie pokrywa się z informacjami zawartymi w przeciekach. Procesor GPU będzie dysponował 40 jednostkami obliczeniowymi (łącznie 2560 procesorów strumieniowych), 96 MB pamięci podręcznej typu infinity oraz 12 GB pamięci GDDR6. Karta bazuje na 192-bitowej szynie danych i będzie wyposażona w 40 jednostek RT oraz 64 jednostki ROP. Podstawowa częstotliwość taktowania wynosi to 2321, a w trybie gier 2424 MHz (maksymalna wartość taktowania dla trybu Boost wynosi 2581 MHz). Widać zatem, że jest to układ zaprojektowany do grania w 4K i stanowi odpowiedź na RTX-a 3070.

Karta będzie kosztowała za Oceanem 480 dolarów. RX 6700 XT wciąż powinien zatem być zatem wyraźnie tańszy od bezpośredniego rywala (jeśli tylko zakup tej karty w dniu premiery znów nie będzie graniczył z cudem). Premierę urządzenia zaplanowano na 18 marca. Nie należy się jednak spodziewać, aby w dniu światowej premiery układ trafił do Polski.

fot. AMD


Krzysztof Kempski
Ocena:
Oceń:
Komentarze (0)

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Komentarze wyświetlane są od najnowszych.
Najnowsze aktualności
Załóż konto
Co daje konto w serwisie pcformat.pl?

Po założeniu konta otrzymujesz możliwość oceniania materiałów, uczestnictwa w życiu forum oraz komentowania artykułów i aktualności przy użyciu indywidualnego identyfikatora.

Załóż konto